Polisi görünce çaldıkları altınları dolmuşa sakladılar
Bursa’da, kendilerini takip eden polisleri fark edince çaldıkları altınları bindikleri minibüsün koltukları arasına saklayan iki sabıkalı kadın hırsız, altınların sahibi ortaya çıkınca gözaltına alındı.
GÜNDEM , 29 Haziran 2012 Cuma, 12:07
Polisi görünce çaldıkları altınları dolmuşa sakladılar
Bursa Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, Ankara Yolu üzerinde sabıkalı iki genç kadını görünce şüphelenerek takibe başladı. Daha önce birçok hırsızlık suçundan haklarında işlem yapılan N. Ö. (21) ile H. B. (27), kendilerini polisin takip ettiğini fark edince minibüse bindi. Polisin de minibüse binmesiyle paniğe kapılan iki kadın, kadın çorabı içerisine sarılı ziynet eşyalarını koltuğun arasına gizledi. Üst araması yapan polis, koltuk arasındaki ziynet eşyalarını bulunca N. Ö. ile H. B.'yi gözaltına aldı. Ancak ziynet eşyalarının sahibi bulanamayınca iki genç kadın serbest kaldı.
Altınlarının çalındığını bir gün sonra fark eden bir vatandaş, polisi arayarak durumu haber verdi. Polis, elindeki ziynet eşyalarının bu evden çalındığını tespit edince, iki kadın bir kez daha gözaltına alındı. Haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, hırsız değil temizlikçi olduklarını söyleyen N. Ö. ile H. B., 'evden hırsızlık' suçundan adliyeye sevk edildi. N. Ö. nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR