Popüler mesajlaşma uygulaması yasaklandı!
Geçen yıl piyasaya sürülen ve WhatsApp ile neredeyse aynı arayüze sahip olan ToTok uygulaması Google Play Store'dan ikinci kez kaldırıldı. Birleşik Arap Emirliklikleri için casusluk aracı olduğuna dair NYT'ın yayınladığı rapordan kısa bir süre önce, Aralık ayında App Store ve Google Play Store'dan kaldırılmıştı.
TEKNOLOJİ , 15 Şubat 2020 Cumartesi, 16:12
Popüler mesajlaşma uygulaması yasaklandı!

Google, Ocak ayında uygulamayı tekrar Play Store'a eklerken, Apple bu konuda geri adım atmadı. Google bugün itibariyle uygulamayı tekrar kaldırdı, ancak bunun nedenine ilişkin sorulara yanıt vermekten kaçındı.

ToTok, App Store ve Google Play Store'dan kaldırıldı!

NYT'a göre uygulama casusluk yapmaya çalışarak politikaları ihlal ettiği için her iki mağazadan da kaldırıldı. "hızlı, ücretsiz ve güvenli" mesajlaşma ve görüşme vaat eden ToTok, kısıa sürede Birleşik Arap Emirlikleri ve diğer orta doğu ülkelerinde milyonlarca kişinin indirdiği bir mesajlaşma uygulamasına dönüştü.

Bunun yanı sıra kaldırılmadan kısa bir süre önce, ABD'de en çok indirilen uygulamalardan birisi haline geldi. Ancak NYT'nin soruşturması, uygulamanın BAE hükümetinin kullanıcıları gözetlemesine izin verdiğini tespit etti.

ToTok, Aralık ayında yaptığı bir açıklamada bu iddiaları reddederek "kısır dedikodular" olarak adlandırdı. Casusluk iddiaları hakkında "sadece gizliliğe saygı duyuyor ve güvenliği sağlıyoruz, kullanıcılarımız da kendi takdirine bağlı olarak paylaşmak istedikleri veriler üzerinde tam kontrole sahip." ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR