Prens Harry ve Meghan Markle'ın 'gizli düğün' iddiası yalanlandı
Sussex Dükü Prens Harry ve Meghan Markle'in, İngiliz Kraliyet Ailesi'nden ayrıldıktan sonra Oprah Winfrey'e verdikleri özel röportajda, düğünden önce aralarında gizli bir tören yaptıkları yönündeki iddialarını Canterburry Başpiskoposu Justin Welby'dan yalanlama geldi.
DÜNYA , 01 Nisan 2021 Perşembe, 09:20
Prens Harry ve Meghan Markle'ın 'gizli düğün' iddiası yalanlandı

Sussex Dükü Prens Harry ve oyuncu eşi Meghan Markle'in, İngiltere Kraliyet Ailesi'nden ayrıldıktan sonra Oprah Winfrey'e verdiği röportaja dair tartışmalar devam ediyor. Markle, röpotajda 19 Mayıs'taki gösterişli kraliyet düğünü hakkında "Bunu kimse bilmiyor, ama o bizim günümüz değildi, gösteriydi" iddiasında bulunarak, düğünden üç gün önce sadece kendileri ve Canterburry Başpiskoposu Justin Welby'in katıldığı bir törenle evlendiklerini öne sürmüştü.

İtalyan la Repubblica gazetesine verdiği bir röportajda iddiayı yalanlayan Welby, düğünün, 19 Mayıs Cumartesi günü yapıldığını belirtti. Başpiskopos, "Herhangi biriniz bir rahiple konuşursa, onlardan bu konuşmayı gizli tutmalarını beklersiniz. Kiminle konuştuğum önemli değil. Düğünden önce dük ve düşesle bir dizi özel ve pastoral toplantı yaptım. Yasal düğün cumartesi günüydü" dedi.

Welby, "Yasal bir belge olan evlilik cüzdanını da o gün imzaladım ve sahte olduğunu bilerek imzalarsam ciddi bir suç işlemiş olurdum" ifadelerini kullandı. Harry ve Markle, Mart 2020'de kraliyetten ayrılmış, oğulları Archie ile birlikte ABD'nin Kaliforniya eyaletine yerleşmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR