Protestolarda yaralananları camide tedavi ettiler
İstanbul'da devam eden Gezi Parkı olayları kapsamında, Taksim'den Dolmabahçe'ye inen yolu barikatlarla kapatan gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.
GÜNDEM , 03 Haziran 2013 Pazartesi, 10:20
Protestolarda yaralananları camide tedavi ettiler

Beşiktaş’ta polis ile göstericiler arasında yaşanan çatışmada çok sayıda kişi yaralandı. Son 5 saat içerisinde, 2’si ağır yaklaşık 100 yaralı eylemciye gönüllü doktor ve hemşireler Bezmi Alem Valide Sultan Camii’nde müdahalede bulundu.

İstanbul’da devam eden Gezi Parkı olayları kapsamında, Taksim’den Dolmabahçe’ye inen yolu barikatlarla kapatan gruba, polis tazyikli su ve gaz bombasıyla müdahale etti. Son 5 saat içerisinde yaklaşık 100 kişi vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanırken, çok sayıda kişi de gazdan etkilendi. Yaralılar Beşiktaş’ta bulunan Bezmi Alem Valide Sultan Camii’ne getirildi.

Yaralılara camii içerisinde 50 kişiden oluşan gönüllü doktor ve hemşireler müdahale etti. Meslektaşlarına yardım için revire çevrilen camiye akın eden sağlık personelleri, yanlarında ilk yardım malzemesi de getirdi. Camide ilk müdahaleleri yapılan yaralılar çevreden geçen araçlara alınarak hastanelere sevk edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR