Provokasyona gelmeyin
Yavuzselim'deki olaylar konusunda tüm Bursa'yı sağduyuya davet eden Ülkü Ocakları İl Başkanı Mustafa Biçki, "Mahalle halkının milli hassasiyetini anlıyor ve paylaşıyoruz fakat bu tür provokatif eylemlere karşı herkesi sağduyulu olmaya davet ediyoruz" dedi.
BURSA , 31 Ekim 2012 Çarşamba, 19:16
Provokasyona  gelmeyin

Bursa'nın hassas bir süreçten geçtiğini belirten Ülkü Ocakları İl Başkanı Mustafa Biçki,  milli birlik ve bütünlüğe yönelik saldırıların arttığını söyleyerek, halkı bu konuda sağduyuya davet etti. Önemli olanın Türkiye'nin, Bursa'nın bütünlüğü ve birliği olduğunu vurgulayan Biçki, "Aziz vatanımızda yaşana gelen binlerce yıllık kardeşliğimize karşı AKP'nin açılım sürecindeki tavizleri PKK ve uzantılarını daha da cesaretlendirmiştir. Bursa Ülkü Ocakları, Ülkü Ocakları mensuplarını Yavuzselim ve Ulus'daki olaylar öncesinde sağduyuya ve aklıselime davet ederek bu süreçte olgun davranılması gerektiğini ortaya koymuştur. Mahalle halkının milli hassasiyetini anlıyor ve paylaşıyoruz fakat bu tür provokatif eylemlerde en olgun ve sağduyulu davranışı vatansever ülkücülerin göstermesi gerektiğine inanıyor ve herkesi sağduyuya davet ediyoruz" dedi.

Muhattabı değiliz
Ülkü ocaklarının PKK ve uzantısı BDP'nin muhatabı  olmadığını vurgulayan Biçki, "Ülkücüler gerginliğin sebebi ve tarafı değildir. Yaşanan üzücü olayların müsebbibi AKP zihniyetinin açılım pervasızlığı ve BDP'nin ülke genelindeki provokatif duruşudur. 'Ülkücü Hareket'milli bütünlüğün ve kardeşliğin adresidir" ifadelerini kullandı.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR