Putin'den kritik Afganistan açıklaması
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Şanghay İşbirliği Örgütü ile Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü'nün ortak toplantısında Afganistan'daki son durumu değerlendirdi ve ABD'nin Afganistan'dan geri çekilirken, gerisinde 'Pandora'nın kutusunu bıraktığını' söyledi.
DÜNYA , 17 Eylül 2021 Cuma, 15:14
Putin'den kritik Afganistan açıklaması

ABD'nin 20 yıl sonra Afganistan'dan çekilmesinin yankıları sürüyor. 11 Eylül terör saldırısı sonrası Afganistan'ı işgal eden ABD'nin ülkeden ayrılması sonrası Taliban yeninden iktisarı ele geçirmiş, ülkede tabiri caizse bir kaos ortamı oluşmuştu.

Konu hakkında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, gündem belirleyecek sözlere imza attı. Sputnik'te yer alan habere göre, Putin, ABD'nin Afganistan'dan geri çekilirken, gerisinde 'Pandora'nın kutusunu bıraktığını' söyledi.

ABD'ye ait modern silahların yer aldığı çok geniş bir cephaneliğin, Taliban'ın elinde olduğuna dikkat çeken Putin şu ifadeleri kullandı; 'Hepsi gerilerinde; terörizm, uyuşturucu ticareti, örgütlü suç ve dini aşırıcılıkla ilişkili bir dizi sorunu içeren Pandora'nın kutusunu bıraktı. Hem de açık bir halde.'

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR