Ramazan pidesinin fiyatı belirlendi
Ramazan pidesinin bu yıl 2 TL'den satışa sunulacağı açıklandı. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, bu yıl Ramazan pidesinin 2 TL'den satışa çıkarılacağını söyledi. Bu fiyat, geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 10 artış anlamına geliyor.
EKONOMİ , 29 Haziran 2013 Cumartesi, 14:22
Ramazan pidesinin fiyatı belirlendi

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmeğe 2 yıldan bu yana zam yapılmadığını söyledi. Maliyetlerin artmasıyla ekmeğe zam yapmak durumunda kaldıklarına dikkati çeken Balcı, Ramazan pidesinin de bu yıl 2 TL'den satılacağını belirtti. Balcı "Geçen yıl 500 gram olan Ramazan pidesi bu yıl 450 gram olarak 2 liradan satışa sunulacak. Bu da yüzde 10'luk bir fiyat artışını beraberinde getirdi." dedi.

Aynı zamanda Sakarya'da Fırıncılar Odası Başkanı da olan Halil İbrahim Balcı, "Sakarya'da 2 yıldır ekmek fiyatlarında bir artış olmamıştı ancak artan maliyetler nedeniyle halkımızın durumunu da göz önünde bulundurarak fiyat artışı isteniyor. Daha önce 300 gramı 1 liradan satılan ekmek, şimdi de 250 gramdan satılacak. Bu fiyat ise İstanbul'da 2 yıldır uygulanıyor, diğer illerde de uygulanıyor" şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR