Restoran, lokanta ve kafeler ne zaman açılacak? 1 Haziran'da açılacak kurumlar...
Restoran, lokanta ve kafeler corona virüsün ilk günlerinden itibaren kapalı... İçişleri Bakanlığı genelgesiyle kapatılan bu işletmelerin iyileşen corona virüs tablosu sonrası ne zaman açılacakları merak konusu... Bu nedenle de 'Restoran, lokanta ve kafeler ne zaman açılacak? Hangi tarihte açılıyor?' soruları epey aratılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bugün yapılan kabine toplantısı sonrası kritik kararlar açıklandı. Bunlardan biri de restoran, lokanta ve kafelerin ne zaman açılacağı ile ilgiliydi... İşte detaylar...
GÜNDEM , 28 Mayıs 2020 Perşembe, 20:42
Restoran, lokanta ve kafeler ne zaman açılacak? 1 Haziran'da açılacak kurumlar...

RESTORAN VE KAFELER AÇILIYOR

1 Haziran tarihi itibariyle restoran, kafe, pastane, kıraathane, çay bahçeleri, yüzme havuzu, kaplıca türü işletmeler belirlenen kurallar dahilinde saat 22.00'ye kadar hizmet vermeye başlayacak.

Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran'da hizmet vermeye başlayacak.

İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacak.

İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız maske, mesafe ve temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında olabilecek. Kreşler ve gündüz bakım evlerinin tamamı 1 Haziran'da açılacak. Kamu görevlileri 1 Haziran'dan itibaren işbaşı yapacak.

Sürücü kursları, benzeri kurslar 1 Haziran'dan itibaren hizmet verebilecek.

PLAJLAR 1 HAZİRAN'DA AÇILIYOR

Plajlar, milli parklar ve bahçeler belirlenen kurallar dahilinde 1 Haziran'dan itibaren faaliyete geçebilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR