Reynmen, sınavdan çıktı ağzını bozdu
Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na giren sosyal medya fenomeni Reynmen, deneyimlerini Instagram hesabında anlattı.
MAGAZİN , 29 Haziran 2020 Pazartesi, 10:24
Reynmen, sınavdan çıktı ağzını bozdu

Sosyal medya fenomeni Reynmen, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na giren isimlerden birisiydi. Sınava girişte küpeleri dahil tüm zincirli aksesuarlarının alındığını anlatan Reynmen, "Sınav b.k gibiydi. Herhangi bir beklentim yok, zaten bir hayatım var onu yaşamaya devam edeceğim" dedi.

Reynmen kimdir, asıl adı nedir?

Scorp ve YouTube'da paylaştığı videolar ile tanınan ve Youtube'da bugüne kadar 263 milyon izlenen 'Derdim Olsun' isimli şarkısıyla adını iyice duyuran Reynmen, son olarak 'Leila' isimli şarkısını piyasaya sürdü ve videosu 2 saatte 500 bin izlenmeye ulaştı. Peki Reynmen kimdir, asıl adı nedir? Reynmen kaç yaşında ve nereli? İşte merak edilen tüm bu soruların yanıtı...

REYNMEN KİMDİR?

Gerçek adı Yusuf Aktaş olan, sosyal medyada Reynmen ismi ile tanınan en ünlü Youtuber isimlerin arasında yer almaktadır. 1995 yılında İstanbul Bağcılar'da dünyaya gelmiştir. Üç kardeştir, bir kardeşi ve bir ablası vardır. Babasının ismi Rahmi, annesinin ise Nasibe'dir.

İlköğretimi Ahmet Kabaklı Okulunda okurken Fatih Sultan Mehmet İlköğretime nakil olmuş ve ilköğretimi orada tamamlamıştır.

Daha sonra Bahçeşehir İMKB Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine yazılmıştır. Ancak oradan da mezun olmadan Başakşehir Lisesi'ne geçiş yapmış son olarak oradan da ayrılarak açıköğretim lisesini tamamlamıştır.

Yaşantısını İstanbul Bağcılar'da sürdürmektedir. Radyo ve Televizyon Programcılığı okumaktadır. Scorp'ta çekmiş olduğu videolar ile bir anda sosyal medyanın en çok takip edilen ve dikkatleri üzerine çeken fenomeni olmayı başarmıştır. Günümüzde Youtube video sitesinde yayınladığı videolar takipçileri tarafından oldukça beğeni ile izlenmektedir. Ve her geçen gün dahada başarılı hale gelmektedir.

Sosyal medya dışında ünlü oyuncular ilede arası oldukça iyidir. Ahmet Kural ve Murat Cemcir ile birlikte Sie Liegt in Meinen Armen şarkısını söylemiş ve büyük beğeni kazanmıştır. Özellikle Biziz ve Voyovoy şarkıları ile ciddi bir mesafe katetmiştir. Ayrıca 2018 yılında dünyanın en iyi aktörlerinden Dwayne Johnson ile bir araya gelmiştir. Bu video Yusuf Aktaş'ın özellikle sosyal medya'da ne kadar önemli bir isim olduğunu da gözler önüne sermiştir. Dwayne Johnson ve The Rock ile Hong Kong'ta görüşmüştür.

REYNMEN NE DEMEK?

Reynmen adlı fenomen sosyal medyadan isminin anlamını açıklamıştı. Reynmen adının anlamını, "Evet arkadaşlar, Reynmen'in gerçek anlamını açıklıyorum! Reyn: Leke, kir, pas. Günahın artması, kalp katılığı, gönül karası anlamına geliyor. Men ise 'engellemek, yasaklamak' anlamına geliyor. Yani Günahın artmasını engellemek, kalp katılığını engellemek, yasaklamak gibi anlamı var. Yağmur Adam anlamı da güzel tabii ama Osmanlıca bir anlamı da mevcut." açıklamasını yaptı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR