Rizeli bunu da yaptı
Rize'nin Çayeli ilçesinde aşırı sıcaktan ve yüksek nemden bunalan plaj işletmecisi Zafer Koçal, çareyi denizin dibine çadır kurmakta buldu.
GÜNDEM , 30 Temmuz 2012 Pazartesi, 14:40
Rizeli bunu da yaptı

Limanköy mevkiinde plaj işleten ve aynı zamanda dalgıç olan Zafer Koçal, aşırı sıcak ve yüksek nem oranından bunalınca daha önce kıyıdan 100 metre açıkta dubalar üzerine kurduğu çadırı suyun altına indirmeye karar verdi. Çadırı, kenarlarına taktığı ağırlıklarla su altına indirerek sabitleştiren Koçal, tüple dalış yaparak su altında kurduğu çadırında stres atıyor.

Karadeniz insanı ve özellikle Rizeliler olarak farklı şeyler yapmayı ve ilginç çözümler bulmayı sevdiklerini kaydeden Koçal “Daha önce de dubanın üstüne çadır kurmuştum. Çok da rahattı. Ama bu kez değişiklik olsun dedim, denizin dibine kurmaya karar verdim. Normalde bir insan karada çadır kurmaya zorlanır. Ben suyun dibinde bile zorlanmıyorum. 10- 15 dakikamğı almıyor” dedi.

Deniz tabanına kurduğu çadırına tüple dalarak ortalama 4 saat su altında kalabildiğini ifade eden Koçal “Hem serinliyor hem de kafamı dinliyorum” şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR