Rotasyon değil
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, memurlara rotasyon uygulanacağı haberleriyle ilgili "Rotasyon değil bu. Dengeli bir şekilde kamu personelinin ülkenin dört bir tarafından hizmet sunması" dedi.
GÜNDEM , 28 Mart 2013 Perşembe, 12:24
Rotasyon değil

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Devlet Memurları Kanunu'nda yapılacak değişiklik çalışmalarına ilişkin açıklama yaptı.

Bu çalışmanın, köklü, ihtiyaç duyulan önemli değişiklikler getirdiğini belirten Çelik, konunun içeriğine girmeyi, taraflarla konuşmadan uygun bulmadığını ifade etti.

Bu çalışma kapsamında memurların rotasyona tabi tutulacağına yönelik çıkan haberlerin anımsatılması üzerine Çelik, konunun, ''rotasyon'' şeklinde bir bakış açısından değerlendirilmesinin doğru olmayacağını vurguladı.

Çakılı kadro ve sözleşmeli kadro bulunduğuna işaret eden Çelik, ''Mesela, bir hemşire Şırnak'ta bir beldeye gidiyor, 'çalışacaksın'. İyi, güzel de kızcağız evlenmiş, kocası Ankara'da. Çakılı kadro sorunu çözmüyor. Sözleşmeli ile kadrolu arasında bir fark kalmadı. Ülkenin dört bir yanında kamu çalışanı olmayacak mı, olacak. Nasıl bir düzen kuralım, bunu taraflarla konuşacağız. Yoksa 'burada çalışan kişiyi rotasyona göndereceğiz' diye bir şey yok. Dengeli bir şekilde, kamu personelinin ülkenin dört bir tarafında hizmet sunması, rotasyon değil bu'' diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR