RTÜK Başkanı Şahin: FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Şentürk beni ve kurumumu tehdit etti
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk'ün ortak dostları aracılığıyla kendisi ve RTÜK'ü tehdit ettiğini söyledi.
GÜNDEM , 27 Eylül 2021 Pazartesi, 09:50
RTÜK Başkanı Şahin: FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Şentürk beni ve kurumumu tehdit etti

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, dikkat çeken açıklamada bulundu. Sabah gazetesine konuşan Şahin, FOX TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk'ün kendisini ve RTÜK'ü tehdit ettiğini söyledi.

RTÜK Başkanı Şahin, gazeteci Şentürk'ün bu tehdidi "ortak bir arkadaşları aracılığıyla yaptığını" açıkladı.

Şahin, Doğan Şentürk'ün kendisini tehdit etmesini şu sözlerle anlattı:

"Bakın kendini duayen haberci, tarafsız gazeteci özgür basının savunucusu olarak görüp lanse etmeye çalışan bir gazeteci arkadaş var; FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk. Tescilli yalan haberlerinden dolayı verdiğimiz yaptırım kararlarından ötürü ortak bir dostumuz aracılığıyla şahsımı ve kurumumu tehdit etmiştir. İnanabiliyor musunuz? Bunu yapan gazeteci kimliği taşıyor. "Daha şimdi başlıyor her şey" diye tehditler savurup daha sonra hızını alamayıp başka bir günkü ana haberde yine şahsıma ve Üst Kurula yönelik açık açık tehditler savuracak kadar fütursuz hale gelmiştir. Düşünebiliyor musunuz?"

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR