Rusya'da muhalif lider zehirlendi iddiası!
Rusya siyasetinde muhalif duruşuyla bilinen Alexei Navalny, zehirlendiği iddiasıyla hastaneye kaldırıldı. Bilinci kapalı olan muhalefet lideri sık sık miting ve yürüyüşlere katılarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i eleştiriyordu. Navalny'nin çay içtikten sonra fenalaştığı belirtildi.
DÜNYA , 20 Ağustos 2020 Perşembe, 09:40
Rusya'da muhalif lider zehirlendi iddiası!

Rus muhalefet lideri Alexei Navalny, zehirlenerek hastaneye kaldırıldı... Sibirya'daki Tomsk kentinden başkent Moskova'ya gitmek üzere uçakta olan Navalny'nin seyahat sırasında rahatsızlandığı açıklandı.

Navalny'nin sözcüsü Kira Yarmysh, 44 yaşındaki siyasi liderin fenalaşmasıyla birlikte uçağın Tomsk kentine acil iniş yaptığını açıkladı. Tomsk'ta bir hastaneye kaldırılan Navalny'nin bilincinin kapalı olduğu ve durumunun ağır olduğu belirtildi.

TEK İÇTİĞİ BİR BARDAK ÇAYDI

Sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yapan Yarmysh, "Alexei'nin çayına katılan bir zehir ile zehirlendiğini tahmin ediyoruz. Sabahtan beri içtiği tek şey bir bardak çaydı" ifadesini kullandı.

Yarmysh, geçen yıl da benzer bir olay yaşandığını ve Navalny'nin hastaneye kaldırıldığını hatırlatarak, "O zaman hastaneye gittiğinde doktoru vücudunun alerjik bir reaksiyon gösterdiğini söylemişti" dedi.

Bir avukat olan ve yolsuzluk karşıtı bir aktivist olaraj Kremlin karşıtı çok sayıda gösteriyi organize eden Navalny, birçok kere gözaltına alınmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR