Rusya'da rehine krizi
Rusya'nın başkenti Moskova'da yaşanan rehine krizi sona erdi. Bankaya girerek içeridekileri rehin alan saldırganın gözaltına alındığı duyuruldu.
DÜNYA , 23 Mayıs 2020 Cumartesi, 15:53
Rusya'da rehine krizi

Moskova Emniyet Müdürlüğü'nden bir kaynak, bugün öğle saatlerinde Sputnik'e, kent merkezinde bulunan bir bankada çalışanların rehin alındığına ilişkin olarak istihbarat aldıklarını söyledi. Verilen adreste, Alfa-Bank şubesinin bulunduğu belirlendi.

Polisin olay yerine gittiğini belirten kaynak, daha sonra saldırganla görüşme başlatıldığını ifade etti. Bankada rehin tutulan kişi sayısının 6 olduğu ileri sürülürken, Alfa-Bank içeride hiçbir çalışanının olmadığını duyurdu.

Bu sırada saldırganın bankayı havaya uçurmakla tehdit ettiği iddia edildi. Güvenlik çemberine alınan olay yeri yakınlarındaki tüm cadde ve sokaklar trafiğe kapatıldı. Bu sırada rehinelerden biri, bankanın içinden gizlice canlı yayın yaptı.

Yürütülen çalışmalar sonucu ​polis, saat 15:15 sularında saldırganın gözaltına alındığını duyurdu. Moskova polisinden bir kaynak, sanığın sorgusunun başladığını bildirdi.

'Olayda kimse etkilenmedi'​

Alfa-Bank'tan konuya ilişkin olarak yapılan bir diğer açıklamada, olayda içeride bulunan kimsenin etkilenmediği kaydedildi.

Öte yandan polisin rehine krizinin yaşandığı bankaya giriş anına dair görüntüler de ortaya çıktı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR