Rusya'da üniversitede katliam! Çok sayıda ölü ve yaralı var
Rusya'nın Sibirya bölgesinde yer alan Perm State Üniversitesi'nde ateş açıldı. Olayda, en az 8 kişinin öldüğü ve yaralılar olduğu açıklandı. Saldırganın vurularak etkisiz hale getirildiği ve ardından öldüğü duyuruldu.
DÜNYA , 20 Eylül 2021 Pazartesi, 10:24
Rusya'da üniversitede katliam! Çok sayıda ölü ve yaralı var

Rusya'nın Sibirya bölgesinde bulunan Perm kentindeki bir üniversitenin kampüsünde silahlı saldırı meydana geldi.

Olay yerinde çekildiği iddia edilen görüntülerde, binanın pencerelerden kaçan insanlar görülüyor. Interfax saldırıda ölü ve yaralılar olduğunu bildirdi.

Reuters ise, dört kişinin yaralandığını aktardı. Sputnik ise öğrenciler ve öğretim görevlilerinin bir kısmının sınıflarda saklandığını bildirdi.

8 ÖLÜ VAR

Rusya Soruşturma Komitesi, Perm Üniversitesi'ndeki silahlı saldırıda 8 kişinin öldüğünü ve yaralılar olduğunu bildirdi.

Rusya İçişleri Bakanlığı ise saldırganın yakalandığını açıkladı.

GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI

TASS Haber Ajansı'na konuşan bir görgü tanığı, "Kimliği bilinmeyen bir kişi üniversite binasına girdi ve ateş açtı. Bazı öğrenciler, saldırgandan korunmak için kendilerini sınıflara kilitledi, bazıları ise pencerelerden atladı. Yetkililer olay yerine vardı" açıklamasını yaptı.

SALDIRGANIN GİRİŞ ANI

Sİlahlı saldırganın üniversiteye giriş anı ise böyle görüntülendi.

Yerel medyaya yansıyan haberlere göre, saldırgan Perm Devlet Üniversitesi'nde ateş açmadan önce sosyal medyadan bir mesaj paylaştı. Saldırgan öncelikle eski okuluna saldırmayı istediğini ancak söz konusu okulda hayatından 10 dakika daha harcamak istemediğine karar verdiğini yazdı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR