Saatler sonra cesedine ulaşıldı
Zonguldak'ın Kilimli İlçesi Gelik Beldesi'nde özel maden şirketine ait kömür ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan 2 işçiden 32 yaşındaki Volkan Köroğlu'nun cesedine 31 saat sonra ulaşıldı. Diğer işçi Tayfun Keskin'i ise arama çalışmaları sürüyor.
GÜNDEM , 01 Haziran 2017 Perşembe, 08:29
Saatler sonra cesedine ulaşıldı

Ayiçi Mahallesi Esenlik mevkisinde Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan kiraladığı sahada üretim yapan özel şirkete ait kömür ocağında önceki gün meydana gelen göçükte işçiler 34 yaşındaki Tayfun Keskin ve Volkan Köroğlu mahsur kaldı. Ocak girişinden 600 metre uzaklıkta meydana gelen göçüğün ardından TTK tahlisiye ve mesai arkadaşları tarafından kurtarma çalışması başlatıldı.

İşçilerden evli ve 3 çocuk babası Volkan Köroğlu'nun cesedi bu sabah saat 04.30'da kurtarma ekibi tarafından göçükle oluşan kömür yığının içinden çıkartıldı. Köroğlu'nun cesedi, ambulansla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, ocak yakınında saatlerce endişeli bekleyişini sürdüren yakınları, gözyaşlarına boğuldu. Anne Nazife Köroğlu, "Bana oğlumu göstersin. Savcı gelecekmiş. Savcı oğlumu geri verecekse ben beklerim. 2 gündür oğlumu görmedim. Ne olur bana gösterin" diyerek ağladı.

Ekipler, göçük altındaki diğer işçi Tayfun Keskin'i arama çalışmalarını sürdürüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR