Sadece bir kere öpüştüm, keşke...
Sunuculuğunu Nazlı Ilıcak’ın yaptığı sohbet programı “Pazar Gezmesi”nin bu haftaki konuğu, başarılı oyuncu Erkan Petekkaya.
MAGAZİN , 11 Nisan 2014 Cuma, 12:23
Sadece bir kere öpüştüm, keşke...

Evinin kapılarını “Pazar Gezmesi”ne açan Petekkaya, kendisi ve ailesi ile ilgili çok özel açıklamalar yaptı. Büyükelçi olmayı planlayan Petekkaya, konservatuara nasıl gittiğini şu sözlerle anlattı. “Otobüs durağında tanıştığım kişinin tiyatro provalarına ziyarete gittim. Hasta olan oyuncunun yerine okuma yaptığım an, büyülü bir şey hissettim ve konservatuara gitmeye karar verdim.”

“Zaten şekerlik bir halim yoktu” diyerek kariyerinin ikinci deneyimi olan Sabah Şekerlerini beceremediğini itiraf eden ünlü oyuncu, ilk parasını 8 yaşında su satarak kazanmaya başladığını söyledi. Maddi ihtiyaçları olduğundan değil, sokakta olmayı sevdiğinden dolayı tezgahtarlıktan barmenliğe kadar birçok iş yaptığını ifade eden Petekkaya, Pazar Gezmesi kameralarına bilinmeyenlerini anlattı.

Petekkaya, Kanal D’nin izlenme rekorları kıran dizisi Öyle Bir Geçer Zaman Ki’nin fenomen karakteri Ali Kaptan’ın bugüne kadar oynadığı en zor rol olduğunu, ilk başta korkup oynamak istemediğini de Pazar Gezmesi izleyicileri ile paylaştı. Şimdiye kadar ekranlarda sadece 1 kere öpüştüğünü ve neden buna karşı olduğunu ise “Sinemada buna çok bir şey diyemem ama, televizyonda gerekli görmüyorum. Herkes Ankara, İzmir, İstanbul’da yaşamıyor. Buna gerek yok, estetik de durmuyor.” şeklinde açıkladı.

Başarılı oyuncu ve eşi Didem Hanım, Nazlı Ilıcak’a nasıl evlendiklerini de anlattılar. Takıntılarına da değinen Petekkaya, bereket olsun diye her sabah, 3 adet zeytin yediğini de ifade etti. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR