Sahibini 5 gündür hastane kapısında bekliyor
Trabzon'da, rahatsızlanan Cemal Şentürkün taşındığı ambulansı takip eden köpeği, 5 gündür sahibinin tedavi gördüğü özel hastanenin giriş kapısı önünde bekliyor. Boncuk isimli sevimli köpek, sağlık görevlileri ve çevredekilerin ilgi odağı oldu.
YAŞAM , 19 Ocak 2021 Salı, 18:59
Sahibini 5 gündür hastane kapısında bekliyor

Kentte yaşayan Cemal Şentürk, 14 Ocakta hastaneye kaldırıldı. Cemal Şentürk tedaviye alınırken, sahibinin taşındığı ambulansı takip eden 'Boncuk' isimli köpek de hastanenin giriş kapısı önünde beklemeye başladı. Şentürk'ün yakınları tarafından eve götürülen sevimli köpek, her defasında yeniden hastaneye döndü. Sevimli köpek, hastane personeli ve vatandaşların ilgi odağı oldu.

KÖPEĞİYLE DUYGUSAL BULUŞMA

Sağlık durumu iyiye giden Şentürkün, tekerlekli sandalyeyle aşağı inip, bekleyişini sürdüren ve hastane çalışanlarınca beslenen köpeğiyle buluşması, duygusal anlara sahne oldu. 9 yıldır yanından ayırmadığı köpeğiyle aralarında sevgi bağı oluşan Şentürk, "9 yıldır benimle birlikte Boncuk. Ben de özlüyorum onu. O da bana alışkın zaten. Arada pencereden sesleniyorum ona, o zaman biraz daha sakinleşip duruyor burada. İnsan gibi yakın davranıyor bana. Öyle olunca bende neşeleniyorum, hoşuma gidiyor. Bana bu kadar yakın olmasının sebebi, ona çok fazla ilgi göstermem. Hayvana yakın ilgi gösterince o da anlıyor, ne kadar ilgi gösterirsen o kadar yaklaşıyor. Ben ona hiç kızmam, kızıp da kendimden soğutmam. Köpekler devamlı ilgiyi seven hayvanlardır. İlgi gösterdin mi istediğin gibi yönlendirirsin onu" dedi.

EVE GÖTÜRSEK DE KAÇIP GELİYOR

Şentürk'ün kızı Aynur Egeli de, "Biz eve götürsek de kaçıp kaçıp buraya geliyor, babamı bekliyor" diye konuştu.

SADECE SAHİBİNİ BEKLİYOR

Hastanende özel güvelik görevlisi Muhammet Akdeniz, "Burada bir ziyaretçimiz var. Her gün saat 09.00 gibi geliyor. Akşama kadar bekliyor. İçeri girmiyor genelde, kapıdan kafasını uzatıp bekliyor. Sahibi burada tedavi görüyor şu an. Zararsız, kimseyi de rahatsız etmiyor. Sadece sahibini bekliyor. Sahibi de bazen yanına gelip onu teselli edip gidiyor şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR