Sahte savcılar bir kez daha iş başında!
Her gün Türkiye’nin dört bir yanından gelen dolandırıcılık haberleri ve uzmanların uyarıları, vatandaşların dolandırıcılara inanmasının önüne geçemiyor.
BURSA , 14 Temmuz 2016 Perşembe, 13:20
Sahte savcılar bir kez daha iş başında!
Türkiye’de her gün telefon dolandırıcıları farklı taktiklerle vatandaşı kandırmaya devam ediyor. Çıkan haberler ve uzmanların uyarıları da ne dolandırıcıları engelliyor, ne de vatandaşın inanmasına mani oluyor. Son olarak Bursa’da kendini savcı, polis ve banka görevlisi olarak tanıtan dolandırıcılar, vatandaşlardan 19 bin lira para aldı. Yaşanan ilk olayda kendini polis olarak tanıtan telefon dolandırıcısı, H.A.’nın kimlik bilgilerinin dolandırıcılar tarafından çalınmış olduğunu söyledi. Evdeki 10 bin lira değerindeki altınları dolandırıcıların verdikleri adrese bırakan H.A. daha sonra dolandırıldığını anlayarak polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Yaşanan diğer bir olayda ise kendini savcı olarak tanıtan telefon dolandırıcısı, R.T.’nin bazı olaylara karıştığını söyledi. Adının temize çıkması için bankadan 8 bin 138 lira çekerek verdikleri hesaba yatırmasını istedi. Parayı istenilen hesaba yatırdıktan sonra dolandırıldığını anlayan R.T. de polis merkezine giderek şikayette bulundu.

Yaşanan son olayda ise kendisini banka görevlisi olarak tanıtan telefon dolandırıcısı, R.Y.’ye kredi kartına sağlık sigortası iadesi gerçekleştireceklerini söyledi. Kart bilgilerini telefondaki dolandırıcıya veren R.Y. kısa süre sonra gerçek banka görevlilerinin arayıp hesabından bin 200 lira çekildiğini söylemesi üzerine dolandırıldığını anladı.

Polis ekipleri yaşanan dolandırıcılık olayları ile ilgili soruşturma başlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR