Sala için 2 yıl sonra itiraf geldi
2 sene önce Nantes'tan Cardiff City'e transfer olmak için yola çıkarken yaşadığı uçak kazası sonrası hayatını kaybederek tüm futbol dünyasını yasa boğan Emiliano Sala konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor.
SPOR , 25 Şubat 2021 Perşembe, 10:00
Sala için 2 yıl sonra itiraf geldi

Futbol dünyasını yasa boğan bu ölümün üzerinden iki yıl geçti ama Cardiff ile Nantes arasındaki 'bonservis krizi' hala devam ediyor. Nantes, Sala için anlaşılan 15 milyon euro sterlinin kulübe yatırılması gerektiğini belirtirken Cardiff ise Sala ile imza atılmadan önce futbolculunun hayatını kaybettiğini ve bu yüzden ücreti ödemeyeceklerini kaydetmişti. UEFA ise Cardiff'in Sala için Nantes'a 15 milyon euro ödemesi gerektiğini hükmetmişti.

'KAZA SONRASI GİZLEDİLER!'

Konuyla ilgili sıcak bir gelişme yaşanırken Cardiff City, Emiliano Sala'nın uçak kazasında hala Nantes'ın futbolcusu olduğunu gizlediği için Nantes'ı suçladı. Galler bölgesinde bulunan takım, yaptığı açıklamada Nantes'ı verilen bir çeki geri almakla suçladı ve transfer ücretini ödememek için CAS'a gideceklerini duyurdu.

ANNESİNE VERİLEN ÇEK GERİ ALINDI

Cardiff, uçak kazasında Sala'nın sorumluluğunun hala Nantes'ta olduğunu, Fransız ekibinin yasal sorumluluklarını gizlemek için Sala'nın annesine verilen bir çeki geri aldığını belirtti.

SALA'YA UÇAĞI KİM VERDİ?

Ayrıca Sala'nın kaza yaptığı uçağın yetersiz olduğu ve bu uçağın Sala'ya Fransız takımı Nantes tarafından verildiği söylendi.

CAS'A GİDİYORLAR...

Ölümünün üzerinden 2 yıl geçse de hala Cardiff ile Nantes arasında bonservis krizi yaşanmaya devam ediyor. Cardiff'in parayı ödemeyi sert bir şekilde reddedip konuyu CAS'a taşımasıyla bu konu daha uzun zaman konuşulacak gibi...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR