Şampiyon, Bursa'da gençlerle buluştu
Greko-romen stilde son iki yılın dünya şampiyonu olan milli sporcu Metehan Başar ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın gençlerle söyleşide bir araya geldi.
BURSA'DA SPOR , 14 Aralık 2018 Cuma, 08:15
Şampiyon, Bursa'da gençlerle buluştu

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nce düzenlenen 'Bursa'nın gençleri, sporun yıldızlarıyla buluşuyor' etkinliği, Greko-romen stilde son iki yılın Dünya Şampiyonu olan milli sporcu Metehan Başar ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın'ı gençlerle buluşturdu. Bursa Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda yapılan ve genç yaştaki sporcuların büyük ilgi gösterdiği etkinlikte, sporcu Metehan Başar ve Federasyon Başkanı Musa Aydın gençlerle tecrübelerini paylaştı.

"SPOR HAYATIN KENDİSİ"

Sporun insanı her şekilde geliştirdiğini söyleyen Metehan Başar, insan hayatının her alanında sporun etkisi olduğunu belirtti. Sporun fiziksel gelişimin yanı sıra zihinsel gelişimi de olumlu etkilediğini söyleyen Başar, "Mutlaka profesyonel sporcu olacağım diye bir şey yok. Sporla tanışan bir insanın spora devam etmesi halinde, bu durum mutlaka hayatının her alanına olumlu yansıyor" dedi. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ise, Türkiye'nin güreş branşında yakaladığı başarıyı devam ettirmek istediklerini söylerken 2016 yılında kazanılan 8 madalyanın 5'inin güreş branşından geldiğini hatırlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR