Şampiyon öğrenci başarısının sırrını açıkladı
Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) MF3 puanıyla Bursa 1.'si ve Türkiye 5.'si olan Can Bakışkan, sistemli ve programlı çalışma sayesinde dereceye girdiğini söyledi.
BURSA , 24 Temmuz 2012 Salı, 17:53
Şampiyon öğrenci başarısının sırrını açıkladı

Can Barışkan, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar'ı makamında ziyaret etti. Ahmet Erdem Anadolu Lisesi olarak ismi değiştirilen Nilüfer Milli Piyango Anadolu Lisesi öğrencisi Can Bakışkan, MF3 puanıyla Bursa 1.'si ve Türkiye 5.'si oldu. 170 sorudan 168'ine doğru cevap vererek 557,8 puan alan Bakışkan, öğrenimine tıp ya da elektronik mühendisliği alanında devam etmek istediğini söyledi. Evin 3 odasını işgal ettiğini ve yorucu bir çalışma yılı geçirdiğini anlatan Can Bakışkan, "İnterneti oldukça verimli kullandığını okul öğretmenlerinin, ailesinin ve birlikte ders çalıştığı arkadaşlarının başarısında büyük katkıları var. Ezber yöntemini hiç kullanmadım. Sınava girecek öğrencilerin mutlaka sorumlu oldukları konuları anlamaları gerek. Bu şekilde ders çalışıldığı zaman sınavda mutlaka başarılı olunur. Derece bekliyordum. Sonuç sürpriz olmadı" dedi.

Bu konum ile Anadolu liselerinin ön plana çıktığını belirten Gülsar, "Okulun başarısı ön plana çıkıyor. Kendi başarında çok önemli. Okulların başarısını SBS puan türünde ne kadar bıraktığı önemli. Bütün öğretmenleri kutluyorum. Bu başarıda onların payı büyük. Başarı ekip işidir" dedi.
 

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR