Haber Giriş Tarihi: 23.05.2020 07:41

Şampiyonluğun en büyük adayıyız

Kalan 6 maçı bir an önce oynamak istediklerini belirten Bursaspor Teknik Direktörü İbrahim üzülmez, "Nasıl ki Bursaspor Kovid-19'dan önce şampiyonluğun en büyük adaylarından biriydiyse bundan sonraki süreçte de maçlara iddialı bir şekilde hazırlanacaktır" dedi.

POZİTİF HAVAYI YAKALADILAR

8 Mayıs'ta Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde toplanan Bursaspor ilk etap çalışmalarını tamamlarken, teknik direktör İbrahim Üzülmez oyuncularının performansıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Üzülmez, "11 günlük süre içerisinde gayretli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Artık bir an önce biz de maçları oynamak istiyoruz. İnşallah erteleme olmaz. Çünkü oyuncularımız pozitif havayı yakaladı. Enerjili bir şekilde antrenmanlarımız gerçekleşiyor. Amacımız Bursaspor'u hedeflediğimiz yerlere getirmek. Ama tabii ki bu süreçte oyuncularla da mental açıdan biraz daha fazla uğraşmamız, diyalog kurmamız gerekiyor. İnşallah bunların karşılığını oynayacağımız maçlarda alırız." diye konuştu.

ÜZERLERİNE DÜŞENİ YAPTILAR

Şampiyonluğun yine en büyük adaylarından biri olduklarını belirten deneyimli teknik adam, "Önümüzdeki haftalarda kamp dönemimiz de olacak. O dönemi de iyi şekilde geçirmemiz gerekiyor. 'Hani futbolda bir karantina ligi olabilir mi?' diye söylemler içindeydim. Ama artık bunları da bir kenara bırakacağız. Nasıl ki Bursaspor takımı Kovid-19'dan önce şampiyonluğun en büyük adaylarından biriydiyse bundan sonraki süreçte de maçlara iddialı bir şekilde hazırlanacaktır. Bu doğrultuda oyuncularımıza da çok teşekkür ediyorum. Çalışmalara 8 Mayıs'ta başladık. Üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdiler. İnşallah aynı şekilde devam ederiz." İfadelerini kullandı.

Yolumuz uzun

"Evdeki çalışmayla sahadaki çalışmalar birbirinden farklıdır. Bazı oyuncularımızın kilo aldığını görüyoruz. Bunlar doğal, 45 günlük süreçte ev içinde ne kadar idman yapabilirsiniz ki. Geçtiğimiz gün bir test yaptık. Testten de başarılı bir şekilde çıktılar. Ama yolumuz uzun. Önümüzde 35 günlük bir süreç var. Bu süreç içerisinde takımımızı en iyi şekilde hazırlayıp, camiamızın desteği ile beraber Bursaspor'u istediğimiz yere hep beraber ulaştırırız."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar