Sapık öğretmenin cezası belli oldu
ABD'de öğrencilerine sosyal medyadan çıplak fotoğraflarını gönderdiği ortaya çıkan bir lise öğretmeni üç yıl hapis cezasına çarptırıldı.
DÜNYA , 05 Mart 2017 Pazar, 15:36
Sapık öğretmenin cezası belli oldu

ABD'nin Connecticut eyaletinde iki öğrencisine Instagram'dan çıplak fotoğraflarını yollayan 39 yaşındaki bir lise öğretmeninin cezası belli oldu. Madison kentindeki Daniel Hand Lisesi'nde 12 yıldır İngilizce öğretmenliği yapan Allison Marchese'nin fotoğraf gönderdiği öğrencilerden birinin yaşının 14, diğerinin ise 17 olduğu belirtildi.

Mahkemede savcılıkla uzlaşmayı tercih eden Marchese, bu sayede 20 yıla kadar çıkabilecek hapis cezasından kurtuldu. Evli ve iki çocuk annesi olan Marchese'ye üç yıl hapis cezası veren hakim Melanie L. Cradle; 39 yaşındaki öğretmene, "Sen bir öğretmendin. Yani insanların itimat ettiği bir işin vardı... Öğretmenleri olduğun çocuklar şu an senin kurbanların. Öğretmenlik, gençlerimizin yaşamlarını, düşüncelerini ve değerlerini şekillendiren soylu bir meslek. Bu kesinlikle, daha ciddiye alman gereken bir armağandı" dedi.

Duruşmada öğrencilerin akrabaları, yaşanan olayların çocukların hayatları üzerindeki etkilerini anlatırken; Marchese gözyaşlarını tutamadı.

Mahkeme sonucunda, kurbanlarıyla 10 yıl boyunca irtibata geçmesi de yasaklanan Kanada asıllı Marchese, beş yıl da gözetim altında tutulacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR