Sarıca: Milli Takımda bir tane seçici olur, o da başantrenördür
Sports TV'de Basketbol Gecesi programına konuk olan Ufuk Sarıca; Karşıyaka, Fenerbahçe maçı ve Milli Takım'la ilgili soruları yanıtladı.
SPOR , 15 Aralık 2020 Salı, 14:06
Sarıca: Milli Takımda bir tane seçici olur, o da başantrenördür

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Sarıca'nın söylediklerinden öne çıkanlar...

* Eksik oynadığımız, 18 geri düştüğümüz Fenerbahçe maçını kazanmak çok önemliydi. Üçüncü periyodda dönüş yaptık, yeterli olmadı. Bitime üç dakika kala 13 sayı gerideydik ama hiçbir maçı bırakmıyoruz. Rakibimize hata yaptırarak galip geldik. Gelecek için, güven kazanmamız için de önemliydi.

* Efes veya Fenerbahçe gibi geniş kadromuz yok, iki-üç eksiğimiz olduğu zaman bundan çok etkileniyoruz.

* Karşıyaka'da olduğum her dönemde her iddialı olduk, bizden beklenmeyen şampiyonluklar kazandık. Şimdi yine şampiyonluklar bekleniyor. Toplam 14 kişiyiz, eksiklik olduğu zaman bunu kapatmaya çalışıyoruz. Fenerbahçe maçında Semih ve Metecan yoktu. Pandemi döneminde kaybettiğimiz en önemli oyuncumuz ise taraftarımız. Yine de sahamızda maç kaybetmedik.

* Sezon başından beri hiçbir maça tam kadro çıkamadık, bu durum antrenmanları da etkiliyor. Şampiyonlar Ligi en sene oynadığımız EuropeCup seviyesinin üzerinde, orada da iddialıyız.

* Tony Taylor lider oyuncularımızın başında geliyor. Tanıdığım ender karakter sahibi bir oyuncu. Diğer oyuncularla da aram iyi. Fenerbahçe maçında Tony ilk yarıda beklentilerimizin gerisinde kaldı, devre arasında ona yapabileceklerini hatırlattım. Maç sonunda da kutlamayı birlikte yaptık.

* Bobby Dixon'la 4 yıllık birlikteliğimiz oldu, bizde harika sezonlar geçirdi. Geçmişte yaşadıklarımızın ışığı altında Fenerbahçe maçından sonra şakalaştık. Bunlar sporun unuttuğumuz tarafları.

* Milli Takım'da görev almak spor hayatım için gururdu. En zor şartlarda, en zor dönemlerde elimi taşın altına soktum. Bir Dünya Şampiyonası'na gitmeye hakettik, Amerika'yı elimizden kaçırdık. Hakkımda alınan karar benim için de ani oldu. Olabilir, bu bir bayrak yarışı. Kritik maçlara 5 gün kala görevden alındığımda milli takımı olumsuz etkilememek için konuşmadım. Bir tane seçici olur, o da başantrenördür. Bu konuda sorun yaşamıştık. Üzerinde anlaşamadığımız oyuncu Larkin değildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR