Sektöründe bir ilki gerçekleştiren dev şirket konkordato istedi!
Toplam 90 mağazası bulunan ve Türk tekstil sektöründe ilk ihracat yapan firma olarak kayıtlara geçen 'Çift Geyik Karaca' için konkordato başvurusu yapıldı.
EKONOMİ , 28 Aralık 2018 Cuma, 13:58
Sektöründe bir ilki gerçekleştiren dev şirket konkordato istedi!

Çift Geyik Karaca konkordato talebiyle başvuru yaptı. Çift Geyik Karaca dava dilekçesinde, şirketin döviz cinsi kredilerinin mali dengeyi bozduğu kaydedildi.

MARKANIN TEMELİ 1917 YILINA DAYANIYOR

Asırlık markanın Türkiye ve Azerbaycan'da toplam 90 mağazası bulunuyor. Türk tekstil sektöründe ilk ihracat yapan firma olarak kayıtlara geçen markanın temelleri 1917 yılına dayanıyor.

BORÇ 171 MİLYON TL

Çift Geyik Karaca Giyim AŞ ve Narin Triko Tekstil ile bu iki şirketin sahibi Hasan-Hüseyin-Cüneyt ve Fethi Güneş kardeşler için konkordato talepli dava BakırköyAsliye Ticaret Mahkemesi'nde açıldı. Önceki gün açılan davada, yaşanan mali darboğaza ilişkin bir dizi gerekçe sıralandı. Dava dilekçesine göre, döviz cinsinden alınan yüklü krediler, AVM kiralarındaki yükseliş, perakende satışlarındaki gerileme ve bankaların kredi limitlerini kullandırmaması şirketlerin mali yapısını olumsuz etkiledi. Toplamda 171 milyon liralık borcu bulunan şirketler için konkordato kararı verilmesi halinde faaliyetlerin etkin bir biçimde sürdürülebileceği kaydedildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR