Şenol Güneş'in adı dev stada verildi
Trabzonspor'un 41 bin 461 koltuk kapasiteli yeni stadı Akyazı Arena görkemli bir törenle açıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Akyazı'daki spor kompleksinde stada Şenol Güneş adının verildiğini söyledi.
GÜNDEM , 18 Aralık 2016 Pazar, 19:29
Şenol Güneş'in adı dev stada verildi
Trabzonspor’un dört gözle beklediği Akyazı Spor Kompleksi açıldı. Dolgu işlemlerine 2011, inşaatına ise 2013 yılında başlanan Akyazı’nın resmi açılışı yapılacak etkinliklerle gerçekleştirildi.

İşte  Erdoğan'ın açılıştaki açıklamalarından satırbaşları:

"Bir olacağız. Diri olacağız. Kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Kardeşlerim şu anda içinde bulunduğumuz kompleks malum Şenol Güneş olacak. Biz Şenol Güneş kardeşimizle dünya üçüncülüğünü kazandık, Mill Takımımız'ın kaptanlığını yaptı, Trabzonspor'un kaptanlığını yaptı. Biz stadın adını da yine Şenol Güneş yapmaya karar verdik. Bizde güzel bir söz vardır. Marifet iltifata tabiidir. Biz bu ülkede emeği olanları ödüllendirmesini bilen bir milletiz. Bundan sonda açılışını yaptığımız bu muhteşem eserde emeği olan arkadaşlarım var. Bugün burada sadece stadın açılışını yapmıyoruz. Bir çok yatırımın açılışını yapıyoruz. Hepsi Trabzon'umuza armağan olsun. Dün Kayseri'deki hain saldırı nedeniyle bugün eğlence kısmını bir kenara koyduk. Bu acımıza gölge düşürmeyelim diye.

TERÖRÜN AMAÇLARINDAN BİRİ DE...

Terörün amaçlarından biri ülkemizi ve milletimizi asıl amacından ve görevlerinden vazgeçirip kendi gündemine çekmek. Biz hedeflerimizi yatırımlarımızı yapmaya devam edeceğiz. İnşallah salı günü İstanbul'da Avrasya Tüneli'nin de açılışını da yapacağız. İsteğiniz kadar terör estirin. Bu milleti asla bölemeyeceksiniz. Ben inanıyorum ki onlar teröre koştukça benim milletim birilğe koşacak.

Daha güçlü olacağız. Ve tek kişi bunlardan kalmayıncaya kadar devam edeceğiz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz bu ülkemizi yeniden bir araya getirme mücadelesinin beratlarıdır. Her bir şehidimizin hatırası yüreğimizde yaşayacak. Terörle mücadelede Fırat Kalkanı operasyonunda 15 Temmuz'da verdiğimiz şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Bu güzel insanlara tekrar tekrar şu ifadeyle selamlamak istiyorum: Tek devlet, tek vatan, tek milliet, tek bayrak. İşte bizim rabiamız da bu. Böyle yürüyeceğiz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR