'Şerefsiz listesi yok ama vatan hainleri...'
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Adan, "Bizde bir liste yok. Vatan hainleri ortada zaten. Bu şerefsizler doğuyu verelim kurtulalım diyenler. Bu kesimin vatan sevgisi yok. Sayın Öcalan bizim liderimizdir diyen partinin mensupları için Başkanımız bilinçlice şerefsiz tabiri kullanmıştır" dedi.
GÜNDEM , 04 Ağustos 2015 Salı, 17:13
'Şerefsiz listesi yok ama vatan hainleri...'
MHP Genel Başkanı DEVLET BAHÇELİ'nin, "HDP'ye oy veren şerefsizler" sözleriyle başlayan polemik devam ediyor. Bahçeli'nin danışmanı Metin Özkan, dün akşam katıldığı bir TV programında Bahçeli'nin bahsettiği  "Viski içip oyunu HDP'ye veren şerefsizlerin" bir de listesi olduğunu da ilk kez açıklayarak, "Kimlerdir? İsterseniz çantamda listesi var ama; 3 bin kişi açıp burada saymayayım, zamanımız kalmayabilir" dedi.

Özkan'ın sözleri, TBMM'de basın toplantısı düzenleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'a da soruldu. Adan, "Bizde bir liste yok. Vatan hainleri ortada zaten. Bu şerefsizler, doğuyu verelim kurtulalım diyenler. Bu kesimin vatan sevgisi yok. 'Sayın Öcalan bizim liderimizdir' diyen partinin mensupları için Başkanımız bilinçlice şerefsiz tabiri kullanmıştır. Her türlü şerefsizliğe öncülük yapan PKK ile birlikteliğe devam edenlerin, Devlet BAHÇELİ’ye dil uzatmaya gücü yetmez" şeklinde konuştu.

"Azınlık hükümetini desteklemediğimiz çok net. Türk askerinin dağlarda şerefsizce davranan PKK’ya karşı verdiği mücadeleyi destekliyoruz" diyen Adan, "Bu alçaklarla sonuna kadar savaşırız" ifadesini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR