Sergen Yalçın fena bombaladı!
Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Galatasaray maçının ardından açıklamalarda bulundu.
SPOR , 20 Mayıs 2015 Çarşamba, 08:50
Sergen Yalçın fena bombaladı!
Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Galatasaray'ı sahalarında 2-1 mağlup ettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Sergen Yalçın'ın maç sonu ilk açıklamaları şöyle:

"Önce oyuncularımı tebrik ediyorum, son güçlerine kadar mücadele ettiler. Yeterli olmuyor, bir yere kadar getirebiliyorsun. Özellikle hakem arkadaşları çok tebrik ediyorum, süper maç yönettiler. İnşallah bir daha da böyle maç yönetirler. İlk maçta İlker Meral, bu maçta İlker Coşkun. 3-0, 4-0 olabilirdi maç. Kupa ile ilgili çok sorgulanacak şey var. Buraya tecrübesiz bir hakem göndermek, uyduruktan bir penaltı vermek, Burhan'ın yüzde yüz penaltısını vermemek. İlk maçta da aynısını yaşadık. Oyuncularıma teşekkür ediyorum, söylenecek bir şey yok. Gerçekten çok üzüldük. Hakkımızı alamadık. Hakemlere çok teşekkür ediyorum."

Sergen Yalçın'ın basın toplantısındaki açıklamaları ise şöyle:

Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında Galatasaray'ı 2-1 yenmesine rağmen ilk maçı 4-1 kaybettiği için elenen Medicana Sivasspor'un teknik direktörü Sergen Yalçın, "Final oynamayı beceremedik. Artık beceremedik mi diyeyim, müsaade etmediler mi diyeyim" dedi.

Sergen Yalçın, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, mücadelelerinden dolayı oyuncularını tebrik ettiğini söyledi. Son 2,5 ayda neredeyse hiç antrenman yapmadan 3-4 günde bir maç yaptıklarını dile getiren Yalçın, şöyle konuştu:

"Bugün sezonun sonuydu, hedefi olan müsabakaydı ama final oynamayı beceremedik. Artık beceremedik mi diyeyim, müsaade etmediler mi diyeyim. Konuşamıyoruz, bazı şeyleri söyleyemiyoruz. Söylediğimiz zaman ceza alıyoruz. Ceza alması gerekenler burada konuşanlar mı yoksa başkaları mı? Biz bu sene kupada boyumuzun ölçüsünü aldık. Özellikle oyunun başında Burhan'a yapılan penaltının dışarıda verilmesi..."

İkinci yarıda önemli pozisyonları gole çeviremediklerini aktaran Yalçın, "Maalesef böyle maçlarda imdada yetişiyorlar. Söylenecek fazla bir şey yok. Oyuncularıma teşekkür ediyorum, sezonu kapattık. Yazık oldu, bizim final oynamamız gerekiyordu. Bugünkü müsabakadan sonra oynamamız gerekiyordu. Çünkü çok istedik çok mücadele ettik" değerlendirmesinde bulundu.

Bir basın mensubunun karşılaşmadan sonra çıkan olayları sorması üzerine Yalçın, "Maçtan sonra bir şey olmadı. Galatasaraylılar ortadan girmek istedi. Orası hakemlerin giriş yeri, onları kapısı yan taraf. Orada güvenlik görevlileriyle bir sıkıntı oldu. İki takım arasında herhangi bir sıkıntı olmadı" ifadelerini kullandı. Türk futbolundaki şiddet olaylarının hatırlatılması üzerine Yalçın, Türk futbolun ilerlemesinin mümkün olmadığını iddia etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR