Serhat Akın çekiçle saldırdı
Dün 2. Lig Beyaz Grup'ta oynanan ve 0-0 beraberlikle sonuçlanan Eyüpspor - Altay maçından sonra ortalık fena karıştı. Altaylı Serhat Akın, maç sonunda yaşanan gerginlik sırasında Eyüpsporlu bir futbolcunun kafasına çekiçle vurdu. Eyüplü futbolculardan Ali Cansun ise maç sonrasında attığı tweetlerle Serhat Akın'a ağır ifadeler kullandı. İkili daha sonra TRT 1'de canlı yayına bağlanarak konu hakkında açıklamalar yaptı.
SPOR , 22 Ekim 2012 Pazartesi, 10:39
Serhat Akın çekiçle saldırdı

2. Lig'de oynanan Eyüpspor - Altay maçı uzun süre konuşulacak cinsten.

Karşılaşmanın sonunda ortalık bir anda karıştı. İki takım futbolcuları birbirlerine girdi.  Olaylar kısmen sakinleştirildi, futbolcular duş almaya gitti ama olaylar bir anda yeniden alevlendi. Bir dönem Fenerbahçe'de de forma giyen Altaylı futbolcu Serhat Akın, Tayfun'un kafasına çekiçle vurdu. Sonrasında da çekiçi Eyüpsporlu Ali Cansun'a fırlattı.

Altay'ın yıldız futbolcusu Serhat Akın, Hürriyet Gazetesi'nden Ahmet Ercanlar'a yaptığı açıklamada, "150 kişiden dayak yedik. Kafamız gözümüz dağıldı. Ali Cansun Twitter'da olayı saptırıyor. Eren diye bir sol bekleri var. Çocuk aradı beni ailesi namına özür diledi.  Onların tarafından gelen bir mesaj var. Telefonunu gasp ettiler kardeşimin…Telefonu gelin alın diyerek bizi çağırdılar. Kaptanları Levent aradı. Kardeşimin telefonu. Böyle bir şey mi var? Biz 200 kişiden dayak yedik. Deplasman maçında yanımda çekiç mi götürüyorum? 3 tane polis vardı sadece… Polis 3 kez havaya ateş etti… Ali Cansun Eyüp Emniyeti'ne teşekkür ettim diyor. Polis 3 kişiydi sadece. Bunları da yapan bizim 25 kişilik kafileyse bunun takdiri kamuoyunun" ifadelerini kullandı.

 Takım otobüsünün içine zor kaçtığını söyleyen Akın, "Çoğu 18 yaş altı oyuncular. Takım kaptanıyım ben o çocukları koruyamadım. Otobüsün içine zar zor kaçtım…Biz de twit atalım o zaman. Kardeşimin gözü başı dağıldı. Taraftar stada indi tarafta hakeme saldırdı…Olay Eren'in babasının kardeşime tokat atmasıyla başladı. Eren beni aradı ailem adına özür dilerim dedi…Futbol içinde olan şey dışarıya taşmamalı…O çocuğun da hakkını yemek istemiyorum…Eren'in bir suçu yok. Otobüsün içine girmeye çalışıyoruz içeriden çekiyorlar. Ali Cansun otobüsünün camını kırdı. 20 kişi şahit. Şikayetçi olan biziz. Semih Şentürk de beni aradı…Ona da anlattım… Bulabilirlerse emniyet kameralarını olay çözülür" şeklinde konuştu.

Akın son olarak; "TRT'de çekiç dedi, bir başka programda plastik dedi…TRT'de kafasına vurmuşum diyor birisinin. Küfür etti dediğiniz insan Fenerbahçe'de oynamış bir isim…Bu çocuk ya reklam peşinde…Bir teknik direktör kardeşimi alıp kavgaya çekiyor. Başkanımızı bile darp ettiler" dedi.

Serhat Akın ve Ali Cansun TRT'de yüzleşti
Olayın baş kahramanlarından Altaylı Serhat Akın ve Eyüpsporlu Ali Cansun TRT 1'de yayınlanan Stadyum programına bağlanarak sunucu Ersin Düzen'e açıklamalarda bulundu.

Serhat Akın; "Twitter'dan atılan fotoğraflar ile insanları yargılıyor musunuz ? Bizim oyuncularımızın da kaşı-gözü patladı. Karakola götürülmek başka bir şey, kendi isteğinle ifade vermek için karakola gitmek başka bir şey. 20 kişi 150 Eyüplüden dayak yedik. Polis havaya ateş açtı. Başkanımız dahil hepimiz dayak yedik.Her twitt atan haklı mı oluyor? Can güvenliğimiz yoktu. Güvenlik kamerası varsa görürsünüz, 25 kişi 150 kişiye saldırmaz. Öz kardeşimi 50 kişi arasına aldı. Hayatımda ilk defa böyle bir şey gördüm. Otobüsün camları aşağı indi, havaya ateş açıldı, başkanımız darp edildi" ifadelerini kullanarak kendisini savundu.

Ali Cansun ise; "Hastaneden darp raporu aldık. Darptan daha önemlisi, Serhat'ın elinde çekiçle koşup arkadaşımıza vurması. Serhat ilk kez polisin ateş ettiğini görmüş ama ben de ilk kez bir futbolcunun teknik direktöre yumruk attığını gördüm. Olayları Serhat'ın kardeşi başlattı. Serhat'ta kardeşine saldırıldığını düşünüp çekiçle saldırdı. Tutmaya çalıştım, bana fırlattı" şeklinde konuştu.

Ali Cansun, yaşananları şöyle özetledi: "Maçın son 5 dakikasında olaylar oldu. Yaşlarımız daha büyük diye olayları yatıştırdık. Duşlar falan alındı. Bir anda Serhat'ın kardeşi, Eren'e bir şeyler söyledi. Sonra Eren'in babası olaya girdi. Ortalık gerilince Serhat'ın kardeşi, Eren'in babasına saldırdı. Biz yatıştırmaya çalıştık. Sonra Serhat'ı gördüm çekiçle koşuyordu. Ben de "Gel buraya yapma Serhat" dedim. Serhat bir anda çekiçle bizim Tayfun'a vurdu. Bir insan bir insana çekiçle vurur mu Allah aşkına ya. Sonra onu geri çekmek isterken çekici bana fırlattı. Biz de Serhat'tan şikayetçi olduk. Yöneticilere falan da saldırdılar. Bunlar çok ama çok ayıp olaylar. Tabii bunları Altay camiasına mâl etmiyoruz ama böyle şeyler olmamalıydı."

Karakola götürüldü
Yaşananlar sonrasında Eyüpspor Kulübü, Serhat Akın'dan şikayetçi oldu. Polisler Serhat Akın'ı gözaltına alarak ifadesine başvurmak üzere karakola götürdüler...

Cansun'dan ağır ifadeler
Ali Cansun maçtan sonra attığı tweetlerde yaşanan olayları yazdı. Cansun, Altaylı futbolcu Serhat Akın'a çok ağır ifadeler kullandı. Serhat'a "Şerefsiz" diyen Ali, fırlatılan çekicin resmini de paylaştı.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR