Serpil Barlas hayatını kaybetti!
Felaket Tellalı Onur Akay'dan pop müzik camiasını üzecek bir haber geldi. Akay, bir döneme damgasını vurmuş pop müziğin yıldızlarından Serpil Barlas'ın dün gece vefat ettiğini duyurdu.
MAGAZİN , 21 Şubat 2021 Pazar, 00:23
Serpil Barlas hayatını kaybetti!

Cenaze bilgilerini de paylaşan Onur Akay, "1970 ve 1980'lere damgasını vuran Serpil Barlas'ı maalesef kaybettik. Barlas, dün gece saat 23.00'da İstanbul Beşiktaş'taki evinde akşam yemeğini yedikten sonra meydana gelen, ritim bozukluğuna bağlı kalp yetmezliğinden dolayı hayatını kaybetti.

Cenazesi, 22 Şubat 2020 Pazartesi günü İstanbul Feriköy Mezarlığı'nda anneannesi Macide Balkış'ın bulunduğu aile kabristanına defnedilecek." ifadelerini kullandı.

Serpil Barlas Kimdir?

Annesi Türk müziği solisti Aysel İpar ile Kazım Polat'ın kızı olan Serpil Barlas, 1957 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. 1960'lı yıllarda şehir tiyatrolarında sanat hayatına başlayan Barlas, zamanın ünlü orkestralarında solistlik yaptı ve 1970 yılında Altın Ses Yarışması'nda Nilüfer'in ardından ikinci oldu.

1976-1978 yılları arasında birkaç 45'lik plak doldurmuş ve 1978'de Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye finalinde "Yaşamaya Bak" isimli şarkı ile katılmıştır. 1978 yılında ABD'ne yerleşerek bu ülkede 15 sene ikamet etmiştir.

1993 yılında Türkiye'ye dönüşünden sonra AIDS ile mücadelede öncülük yaparak sanat camiasında bir ilke imza attı ve gerek AIDS gerekse sahipsiz sokak çocukları ve Bosna'daki sistematik soykırım gibi toplumsal konularda yaptığı çalışmalarla kamuoyunun dikkatini çekmeye çalışmış ve ünlü müzisyen Uğur Dikmen'in desteğiyle yaptığı albümlerinde bu konulara temas eden "Benim Adım İnsan", "Sahipsiz Çocuklar" , "Bosna" adlı şarkıları ile üstlendiği misyonu savunmaya çalışmıştır.

Kaynak: Pop Müziğinin Acı Kaybı! Serpil Barlas Hayatını Kaybetti... Serpil Barlas Kimdir, Neden Öldü?

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR