Sıcaklar bunalttı
Türkiye'yi etkisi altına alan sıcak hava Bursa'da da etkisini gösterdi. Şehir merkezinde 30 dereceyi bulan sıcaklıklar sebebiyle vatandaşlar havuz kenarı ve yeşil alanlara akın etti.
BURSA , 09 Haziran 2012 Cumartesi, 14:28
Sıcaklar bunalttı

Yaz sıcakları Bursalıları bunaltmaya başladı. Etkisini iyiden iyiye hissettirmeye başlayan aşırı sıcak hava, vatandaşları olumsuz yönde etkiledi. Sıcak havadan bunalan Bursalılar, soluğu yeşillik ve havuz kenarında alırken, bazı vatandaşlar da ağaç altında uyuyarak gölgeden istifade etmeye çalıştı. Hafta sonu olması sebebiyle bazı vatandaşlar aileleriyle birlikte ormanlık alanlara giderek stres attı.

Bursa'nın önemli yeşil alanların olan Kültürpark'ta ise dün karnelerini alan çocuklar bisiklete binmenin keyfini çıkardı. Vatandaşlar, "Havaların ısınması insanı etkiliyor. Güneşin altında uzun süre duramıyoruz" dediler.

Uzmanlar, aşırı sıcak hava sebebiyle güneşin etkili olduğu öğle saatlerinde insanları dışarıya çıkmaması konusunda uyardı. Meteoroloji yetkilileri, Bursa’da bugünkü en yüksek hava sıcaklığının 30 derece olduğunu ifade ederken, sıcaklığın yarın 32 derece, pazartesi günü 33 derece civarında seyretmesi bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR