Silahlı saldırıda hayatını kaybetti
Aracıyla seyir halindeyken silahlı şahısların saldırısına uğrayan Ferit Çavdar hayatını kaybetti. Yanında bulunan arkadaşı Mustafa Sert ise yaralandı.
GÜNDEM , 26 Ocak 2014 Pazar, 09:55
Silahlı saldırıda hayatını kaybetti

Olay 21.30 sıralarında Kartal, Yalı Mahallesi, Çınar Sokak'ta meydana geldi. Ferit Çavdar (25) ile arkadaşı Mustafa Sert (41) sokak'ta araçları ile ilerlediği esnada silahlı şahıslar tarafından önleri kesildi. Şüphelilerden kaçmak isteyen Ferit Çavdar aracı ile manevra yaptı.

Şahısların ve sokak içinde bulunan diğer otomobillere çarparak kaçmaya çalışan Çavdar ile Sert sıkılan kurşunları hedefi oldular. Vücuduna isabet eden kurşun sonucu Ferit Çavdar olay yerinde hayatını kaybetti. Mustafa Sert ise kaldırıldığı Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı.

Olaydan sonra sokağa çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay yeri inceleme ekipleri ceset üzerinde ve olayın gerçekleştiği yerde inceleme yaptı.

Yaralı Mustafa Sert'in ağabeyi Cihangir Sert: "Arabaya çarpmışlar durdurmak amacıyla ondan sonrada da arabadan inip sıkmışlar. Kardeşim hastanede, beraber çalışıyorlardı arkadaşlardı aynı zamanda" dedi.
Silahlı saldırının neden gerçekleştiği henüz öğrenilmezken polis konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR