Şimşek'ten S&p'ye tepki
Malatya'ya bazı inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere gelen Bakan Mehmet Şimşek, Türkiye'nin 'pozitif' olan kredi notu görünümünü 'durağan'a çeviren S&P'ye yanıt verdi.
EKONOMİ , 03 Mayıs 2012 Perşembe, 12:57
Şimşek'ten S&p'ye tepki
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, uluslararası kredi derecelendirme şirketi Standard & Poors'un (S&P), Türkiye'nin kredi notu görünümünü durağana revize etmesiyle ilgili, "Bu küresel krizde gördük, 3A notu verdikleri ülkelerin, 3A notu verdikleri şirketlerin çoğu batık. Fazla kaale almayın" dedi.

Şimşek, "Değerlendirmeye gerek yok. Çok geriden gelen, 9 ay önceki bir takım sorunlara takılmış bir rapor. Birincisi o. İkincisi S&P'ye hiç yakışmayan çok ciddi maddi hatalarla dolu. Önce bilgilerini, analizlerini bir doğru yapsınlar. Üçüncüsü olarak, doğrusu bu küresel krizde gördük, 3A notu verdikleri ülkelerin, 3A notu verdikleri şirketlerin çoğu batık. Ama bir türlü performansını göremedikleri, siyasi istikrarını takdir edemedikleri Türkiye ile ilgili bir takım takıntıları var. Artık dünyada finans sektörü de piyasalar da eskisi gibi bu uluslararası kredi kuruluşlarını fazla kaale almıyorlar. Sizde fazla kaale almayın" dedi.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR