Şırnak şehitlerine son veda!
Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Tiftik ve Uzman Onbaşı Zengin'in cenazesi memleketlerine uğurlandı.
GÜNDEM , 10 Haziran 2017 Cumartesi, 12:43
Şırnak şehitlerine son veda!

Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarının saldırısı sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Sefa Tiftik ve Uzman Onbaşı Tuncay Zengin için tören düzenlendi.

23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığındaki törende, şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları, katafalka konuldu, saygı duruşunda bulunuldu, öz geçmişleri okundu ve dua edildi. Şehitlerin naaşları, helallik alınmasının ardından silah arkadaşlarının omuzlarında ambulansa kadar taşındı.

Şehitlerin cenazesi, helikopterle Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı'na, buradan da toprağa verilmek üzere Zengin'in (27) naaşı Giresun'a, Tiftik'in (26) cenazesi de Ankara'ya gönderilecek. Törene, Vali Ali İhsan Su, Vali Yardımcısı Ali Arıkan, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutan Vekili Tuğgeneral Hançeri Sayat, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuri Nas, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak ve silah arkadaşları katıldı.

Dün, merkeze bağlı Milli Jandarma Komando Tabur Komutanlığı üst bölgesine PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda 2 asker şehit olmuş, bir asker ile 2 güvenlik korucusu yaralanmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR