Sizi gidiler sizi
CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Mustafa Sarıgül, Çekmeköy'de vatandaşlara seslendi. "Artık İstanbul'u çantada keklik görenler korkmaya başladı" diyen Sarıgül, "Allah gani gani rahmet eylesin Erbakan Hoca’nın ekmeğinin üzerine oturdunuz. Şimdi o ekmek artık bitti… Sizi gidiler sizi…" diye konuştu.
GÜNDEM , 05 Ocak 2014 Pazar, 17:00
Sizi gidiler sizi

"Sağolsunlar paraları çok. Televizyonlar da bilbordlarda öyle tanıtımlar yapıyorlarki" diyen Sarıgül, "Demokrasilerde insanlar kendi dönemleri için düşünür. Bir de yazmışlar. 2023. Neredeyse 2030 yazacaklar. Siz sandıktan çıkacağınızı nerden biliyorsunuz. Ama şöyle biliyorlar. Zannediyorlarki elektriği keseriz, oyları değiştiririz" şeklinde konuştu.

Kendisini destekleyenlerden sosyal medyada da destek isteyen Sarıgül, " 7 bin kişiyi görevlendirmişler. Maaşlı adamlar. Nerede Sarıgül çıksa maşallah 50 tane aynı isimle atıyorlar. Benimde gençlikten ricam şu: Sosyal medyada çok destek veriyorum. Yakında televizyonlarda bizim burnumuzu bile göstermeyecekler. Çünkü benim yandaş medyam yok. Benim sadece Allah'ım ve sizler varsınız" ifadelerini kullandı.

"SİZİ GİDİLER SİZİ"

"Artık İstanbul'u çantada keklik görenler korkmaya başladı" diyen Sarıgül, "Türkiye'nin neresine giderse gitsinler Sarıgül'den İstanbul'dan bahsediyorlar. Allah gani gani rahmet etsin. Erbakan hocanın ekmeğinin üstüne oturdunuz. O ekmek artık bitti. Sizi gidiler sizi. Bir tanesi soruyor. Ben Allah'ımdan başkasından korkmam. Unutmayın etrafı dağlık, ortası bağlık, rüzgarının sert, delikanlısını mert olduğu yerden geliyorum. Gelirken mesaj atan soru soran basın mensubu arkadaşıma da şunu söylemek istiyorum. Sarıgül inançlı bir ailenin evladı. İnaçlara saygılı, laikliği savunuyorum. Ben Allahım'dan da inançlara saygılı laikliğimden de taviz vermem" şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR