Skandal!
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde emniyet müdürlüğünde AK Parti Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun oğluyla tartışan Komiser Yardımcısı Murat Emer ertesi gün görevinden alındı. Polislerin teşhis için ellerine numara verilerek duvara dizildiği ortaya çıktı.
GÜNDEM , 27 Temmuz 2012 Cuma, 16:04
Skandal!

Emniyet müdürlüğünün kantinini işleten AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uzun, polis memuru Alper Atilla ile tartıştı. Atilla'yı sürdürmekle tehdit eden Uzun, üniformasını çıkarmasını istedi. Ardından arkadaşı, AK Parti Hatay Milletvekili Bayram Türkoğlu'nun oğlunu olay yerine çağırdı. İddiaya göre, milletvekilinin oğlu İstemi Kağan Türkoğlu da emniyet bahçesine gelerek polisleri tehdit etti. Olaya müdahale eden komiser yardımcısı Murat Emer, Türkoğlu'na "Sen benim memurumla bu şekilde konuşamazsın" diyerek uyarıda bulundu.

Dörtyol Emniyet Müdürü çok sayıda polisi bir odaya dizerek ellerine numara verdi ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı'ndan ve AK Parti milletvekilinin oğlundan kendisi ile tartışan polisleri teşhis etmesini istedi. İstemi Kağan Türkoğlu, odadaki polisleri uzun uzun inceledikten sonra kendisiyle tartışan komiser yardımcısını teşhis etti.

Bu arada AK Parti Milletvekili Bayram Türkoğlu'nun danışmanının da emniyet müdürlüğündeki teşhis olayında odada bulunduğu, Türkoğlu'nun akrabalarının da olay sırasında karakol bahçesine gelerek ayrılmadıkları belirtildi.

Ertesi gün milletvekilinin oğlunu uyaran komiser yardımcısı Murat Emer hakkında "açılacak disiplin soruşturmasının selameti" gerekçe gösterilerek görevden uzaklaştırma kararı verildiDörtyol'da meydana gelen bu olayın aslında haziran ayında yaşandığı fakat tarafların ilk başta bir birlerinden davacı şikayetçi olmamaları istendi. Fakat komiser yardımcısı Murat Emer'in görevden uzaklaştırılması ipleri kopardı.Basına yansıyan olaylar sonrasında AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu telefonlara çıkmazken olayla ilgili yazılı açıklama yapması bekleniyor.
 

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR