"Sokak düğünleri salon düğünlerini sekteye uğrattı"
Bursa Düğün Saloncuları Derneği Bursa basını ile kahvaltılı programda bir araya geldi. Dernek adına konuşan Gültekin Zarplı, en büyük sorunun sokaklarda yapılan düğünler olduğunu söylerken, düğün sürelerinin 2-2 buçuk saat kadar uzatılmasını istediklerini, bir çözüm bulunmaz ise düğün salonlarının bir çoğunun kapanabileceğini söyledi.
BURSA , 01 Eylül 2020 Salı, 13:49
"Sokak düğünleri salon düğünlerini sekteye uğrattı"

Haber: Merve Özdemir

Bursa basını ile bir araya gelen Bursa Düğün Saloncuları Derneği son dönemde yaşadıkları sorunları dile getirdi. Sokak düğünlerinin salon düğünlerini sekteye uğrattığını söyleyen dernek üyesi Gültkin Zarplı bu konuda çözüm beklediklerini söyledi.Zarplı, "Madem sorunumuz sağlık, denetimsiz bir şekilde yapılan sokak düğünleri Covid-19'un yayılmasına sebebiyet veriyor. Kolluk kuvvetlerinin kesinlikle sokak düğünlerine izin vermemesi gerekiyor" dedi.

"Sektörümüz çöküşe uğruyor"

Yeme içme sektöründe haksız bir rekabet olduğunu söyleyen Zarplı düğün sürelerinin en az 2- 2,5 saat uzatılması gerektiğini söyledi Zarplı, "Diğer eğlence sektörlerinde, alkollü mekanlarda düğünler yapılıyor ve denetimleri olmuyor. Böyle giderse de giderek çöküşe uğrayan sektörümüzde birçok işletme kapatmaya kadar gidecektir" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR