Şoke eden olay! Kopan kulağı dikilemedi
Karaman'da köpek yüzünden çıktığı öne sürülen tartışmada Sezai Ç. (19) tarafından ısırılarak kulağı koparılan postacı Onur Kızıl'ın (25) kulağı, sevk edildiği Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ameliyatla yerine dikilmesine rağmen kan akışı olmadığı nedeniyle yeniden alındı. Olaydan sonra gözaltına alınan Sezai Ç. ise mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı
GÜNDEM , 22 Haziran 2020 Pazartesi, 08:27
Şoke eden olay! Kopan kulağı dikilemedi

Karaman'da, geçen cumartesi günü Karamanoğlu Mehmetbey Mahallesi 155 numaralı sokakta, 2.5 yıllık postacı olan Onur Kızıl (25),mahallede motosikletiyle posta dağıtımı sırasında iddiaya göre terrier cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Kızıl, ayağı ile kendini korumaya çalışırken, bu sırada köpeğin sahiplerinden Sezai Ç. (19) ile tartıştı.

ISIRARAK KULAĞINI KOPARDI

DHA'da yer alan habere göre tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Sezai Ç., Kızıl'ın sağ kulağını ısırıp kopardı. Kopan kulağıyla ilk olarak Karaman Devlet Hastanesi'ne oradan da Konya'ya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edilen Kızıl'ın, 4 saat süren ameliyatın ardından kulağı yerine dikildi. Ancak kan akışı sağlanamayınca yeniden çıkartıldı.

"OĞLUM VAZİFE BAŞINDA BÖYLE BİR OLAYA MARUZ KALIYOR"

Kızıl'ın hastanedeki tedavisi sürerken olayın şokunu yaşayan anne Zeynep Sertan Kızıl, oğlunun yaşadıklarına tepki gösterdi. Oğlunun posta dağıtımı için görevli olarak mahalleye gittiğini belirten Zeynep Sertan Kızıl, ''Posta dağıtımı sırasında motosikletinin üzerindeyken, bir köpeğin saldırısına uğruyor. Oğlum çok hayvan severdir. 'Küçük köpek ısırdı diye´ kendi kendine de dalga geçiyor. Sadece oradaki, köpeğin sahiplerinden olan küçük çocuğa, köpeğini döverim deyip, motosikletiyle işine devam etmek istiyor.

"DİĞER KARDEŞLER DE GELİP KAVGAYA KARIŞIYOR"

O sırada çocuğun ağabeyi geliyor ve tartışmaya başlıyorlar. Oğlum, hadi git işine diye çocuğun ağabeyini hafifçe itiyor. Maalesef o genç delikanlı da oğluma vuruyor. Oğlumda motosikletten iniyor. Kavga ediyorlar. Diğer kardeşlerin de dahil olmasıyla kavga büyüyor. Genç delikanlı, oğlumun kulağını ısırıyor. Çok üzücü bir olay. Vazife başında olan oğlum böyle bir olaya maruz kalıyor. Memurların görev başında saldırıya uğramalarına esefle kınıyorum. Bunların son bulması gerekiyor'' diye konuştu.

"İŞİTME KAYBI VAR MI BİLMİYORUZ"

Oğlunun kopan kulağını dikilemediğini belirten anne Kızıl, "Kulağı 4 saatlik operasyon sonucu yerine dikilmesine rağmen kan akışı olmadığı için geri alındı. Şu an işitme kaybı yaşayıp, yaşamadığını da bilemiyoruz. Kulağını kaybetti ama umutluyuz, yeniden kulağına kavuşacak. Tıp ilerledi, doktorlarımıza güveniyoruz'' dedi. Anne Kızıl, Sezai Ç.'nin serbest kalmasına üzüldüğünü de belirtti.

"HAYVANSEVER BİR AİLEYİZ"

Hayvansever bir aile olduklarının anlatan Kızıl, '"Hâlâ olayın şokundayız. Biz hayvansever bir aileyiz. Karaman Hayvanları Koruma Derneği'nin yönetiminde çalışan bir insanım. Oğlum yaralı hayvanları eve getirir, doktora götürürüz, onları barındırırız, besleriz. Öyle bir aileye, köpeği tekmeledi diye, gibi yanlış şeyler söylemişler. Doğru değil. Olay köpek olayı da değil. Toplumumuzun kanayan yarasıdır; çocuklarımızın iyi eğitilememesi, sahip çıkılamaması" ifadelerini kullandı.

SERBEST BIRAKILDI

Yaşanan olayın ardından gözaltına alınan Sezai Ç., dün sevk edildiği mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Sezai Ç., kardeşinin terrier cinsi köpeklerini hava aldırmak için dışarı çıkardığı sırada havlamasından korkan postacı Onur Kızıl'ın, kardeşine yönelik 'Köpeğini döverim' deyip küfür ettiğini öne sürdü. Bunun üzerine olaya kendisinin müdahil olduğunu belirten Sezai Ç., ''Postacıya 'Ne oldu? Niye küfür ediyorsun? Bize söyleseydin, biz gereğini yapardık' dedim. Ben uyarmama rağmen, bana da küfürlü kelimeler kullandı. Bunun üzerine sinirlendim, tepki gösterim kavga ettik. Annem, babam ve komşular geldi bizi ayırdı. Postacı arkadaşımız ileride motosikletine bindikten sonra tekrar bana hakaret etmeye devam etti. Bende konuşma maksadıyla yanına gittim. Ben yanına yaklaştığımda bana vurmaya başladı.

"CAN HAVLİYLE ISIRDIM"

Yeniden kavga etmeye başladık. Kavga sırasında yere düştük. Benim edep bölgemi sıkınca bende can havliyle ısırdım. O da kulağına denk geldi. Kulağı olmasa, bacağı veya kolunu o can havliyle ısıracaktım. Tabi koparmak için değil. Ondan kurtulmak için ısırdım. O sıkmaya devam edince, istem dışı dişlerim kilitlendi. Dişlerim kilitlenince arkadaşımızın kulağı ağzımda kaldı. Keşke böyle bir olay yaşanmasaydı. Zaten bu olay olduktan sonra annem hemen kendi başörtüsünü çıkarıp postacı arkadaşımızın kulağına tampon yaptı. Ben de hemen eve koşarak buz getirdim ve kulağı muhafaza altına aldık. İlk müdahaleyi yine biz yaptık. Daha sonra polisi ve ambulansı aradık. Biz olayın ardından kaçmadık. Bir yere gitmedik, yaralının başında durduk'' dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR