Somali'de, Türk firmasının şantiyesine intihar saldırısı!
Dışişleri Bakanlığı, Somali'de Türk firmasına ait bir şantiyeye araçla terör saldırısı düzenlendiğini açıkladı. Saldırının Türk askeri üssüne yaklaşık 15 kilometre mesafede olduğu belirtilirken saldırıda aralarında 2 Türk vatandaşının da bulunduğu 5 kişinin hayatını kaybettiğini açıklandı.
DÜNYA , 02 Ocak 2021 Cumartesi, 13:42
Somali'de, Türk firmasının şantiyesine intihar saldırısı!

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Somali'de bomba yüklü araçla bir Türk firmasına yönelik gerçekleştirilen terör saldırısında, aralarında 1 Türk vatandaşının da bulunduğu 4 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Saldırının, yol yapım çalışması yapmakta olan bir Türk firmasına ait şantiyeye araçlı bir saldırgan tarafından intihar saldırısı düzenlendiği belirtildi.

Saldırının Türk askeri üssüne yaklaşık 15 kilometre mesafede olduğu belirtilirken askeri üste ve personelde herhangi bir olumsuz durumun söz konusu olmadığı ifade edildi.

KAYIP SAYISI ARTTI

Bakan Koca kayıp sayısının arttığını twitter'dan açıkladı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Olayda yaralanan 4 vatandaşımızın sağlık durumu yakından takip edilmektedir. Mogadişu-Afgoye yolunun inşaatını üstlenen ve Somali'nin kalkınmasına ve refahına katkıda bulunan bir Türk şirketi çalışanlarını hedef alan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, yaralananlara acil şifa diliyor, dost ve kardeş Somali hükümeti ile Somali halkının yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz."

DIŞİŞLERİ'NDEN KINAMA

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Somali'de bu sabah bomba yüklü araçla bir Türk firmasına yönelik gerçekleştirilen terör saldırısında, aralarında 1 vatandaşımızın da bulunduğu 4 kişinin hayatını kaybettiği üzüntüyle öğrenilmiştir. Mogadişu-Afgoye yolunun inşaatını üstlenen ve Somali'nin kalkınmasına ve refahına katkıda bulunan bir Türk şirketi çalışanlarını hedef alan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR