Sörf yaparken karşılaştığı timsahtan kürekle kurtulmaya çalıştı!
ABD'nin Florida eyaletinde Vicki Reamy Baker, geçen hafta kürek sörfü yaparken bir timsah tarafından takip edilmeye başlandı.
DÜNYA , 14 Eylül 2021 Salı, 12:07
Sörf yaparken karşılaştığı timsahtan kürekle kurtulmaya çalıştı!

Baker, yaklaşık 3-3,5 metrelik timsahın kendisini, küreğini ve sörf tahtasını ısırmaya çalıştığını söyledi. Talihsiz ABD'li olay anında çekilen fotoğrafları ve videoları sosyal medya platformu Facebook'tan paylaştı. Independent Türkçe'nin haberinde yer alan detaylara göre videoların birinde "Neden bana bulaşıyorsun?" diyen Baker'ın, etrafında dolaşan hayvandan uzaklaşmaya çalıştığı görülüyor.

Diğer videodaysa Baker, dibine kadar gelen hayvanı küreğiyle ittirirken timsah tıslıyor. Bu sırada kamerada görülmeyen birisi Baker'a geri çekilmesini çünkü hayvanı epey kızdırdığını söylüyor. Baker birilerinin timsahları beslediğini ve hayvanların bu yüzden tehlikeli hale geldiğini öne sürdü. Öte yandan görüntüler sosyal medyada viral oldu.

Bir Facebook kullanıcısı "İşte bu yüzden Florida'da kürek sörfü yapmayacağım" derken bir başkası timsaha destek verdi:

Timsah seni ısırmak isteseydi ısırırdı. Hayvan rahatsızlık vermiyor. Sen onun evindesin. Daily Mail'in aktardığına göre 15 kişi başına bir timsah düşen Florida'da timsah saldırısına uğrama ihtimali 3,2 milyonda bir. Florida Balık ve Yaban Hayatı Komisyonu da 1948'den beri 413 timsah saldırısının kayıtlara geçtiğini ve bunların 25'inin ölümle sonuçlandığını bildirdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR