Sosyal medya fenomenine eleştiri yağmuru!
Meraklılarının sabırsızlıkla beklediği UFC 264'te (Kafes dövüşü) "sunucu" krizi yaşandı. Sosyal medya fenomeni olan Addison Rae'nin maçlardan önce kısa röportajlar yapması ve Twitter'dan "Bunun için 3 ay radyo-televizyon gazeteciliği okudum" sözleri tepki çekti
DÜNYA , 13 Temmuz 2021 Salı, 09:19
Sosyal medya fenomenine eleştiri yağmuru!

Sosyal medya fenomeni Addison Rae, UFC 264'te yer almasıyla tepkileri üzerine çekti. Burada muhabir olarak görev aldığı görüntüleri ise dijitalden paylaşıldı. Twitter'da 4.8 milyon takipçisi olan Rae, UFC panolarının önünde, elinde yine UFC mikrofonuyla fotoğraflarını paylaşarak, "Bu ana hazırlanmak için üniversitede tam 3 ay radyo televizyon gazeteciliği eğitimi aldım" sözlerine yer verdi.

Geçtiğimiz hafta sonu Las Vegas'ta karşı karşıya gelen kafes dövüşçüleri Conor McGregor ve Dustin Poirier'ın gişe rekorları kıran dünyanın en büyük etkinliklerinden MMA'a 'asgari eğitimle' iş bulan sosyal medya fenomeni Rae, sosyal medya kullanıcılarının tepkileriyle karşılaştı ve 20 yaşındaki genç kadın 'iş çalmakla' suçlandı.

Kullanıcılar, "Bu bölümü okuyan, hayatının tüm birikimini bu eğitime harcayan eğitimli ve kalifiye kaç kişi olduğunu biliyor musun? Sen bunu elinden aldın", "Sırf bu yorumunu yüzüne vurmak için 6 yıl çalışmış bir arkadaşım var, iğrenç", "Bazı insanlar bu işler için gerçekten çok çalışıyor ve birisi sırf ünlü olduğu için işi mi alıyor? Bu çok adaletsiz, gazetecilik yapmak isteyen insanlar için çok üzgünüm!", "İki yıl gazetecilik okudum, sonrasında 1,5 yıl ücretsiz staj yaptım. Hiçbir işe alınmayıp kariyer değiştirmek zorunda kaldım. Bu bilgi için teşekkür ederim." şeklinde eleştiri yağmuruna tuttular.

Tüm bu eleştiri ve öfke dolu binlerce yoruma ise Rae'den şakayla karışık yeni bir paylaşım geldi. "Boşverin, hepiniz beni kovdurdunuz" Ancak dijital yayıncılık yapan bir yayın ağı tarafından yapılan açıklamaya göre, Rae UFC için resmi olarak çalışmamış, ABD'nin Louisiana eyaletindeki hafif sıklet yıldızı Poirier ile aynı memleketten oldukları için onunla kısa bir röportaj yapmıştı. "Rae bir muhabir değil, hiçbir zaman da olmadı. Bu gece dövüşte için burada ama sadece bir izleyici olarak..." açıklamasına yer verildi.

Instagram ve TikTok'ta 100 milyondan fazla takipçisi olan sosyal medya fenomeni Addison Rae, ün kazanmasının ardından Louisiana Eyalet Üniversitesi'ndeki eğitimini bırakmış ve iddialara göre yalnızca 2019 ile 2020 arasında 5 milyon dolar kazanmıştı. Ayrıca bir filmde konuk oyuncu olarak yer almış, şarkı da söylemiştir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR