Suçüstü yakalandılar!
Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonda Roma ve Bizans dönemine ait 851 adet sikke ele geçirildi.
GÜNDEM , 08 Şubat 2019 Cuma, 15:09
Suçüstü yakalandılar!

Diyarbakır Valiliği'nden olayla ilgili yapılan açıklama şöyle:

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Kulp ilçesinde ikamet eden (4) şüpheli şahsın elinde bulundurdukları Roma ve Bizans dönemine ait sikkeleri satmak için alıcı aradıkları yönünde bilgi elde edilmiştir.

Bu kapsamda, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı doğrultusunda 07 Şubat 2019 Perşembe günü Diyarbakır ili Kulp ilçesinde icra edilen operasyonda; bahse konu şüpheli şahıslar, sikkeleri satmaya çalıştıkları esnada suçüstü yakalanmıştır.

Şahısların ikametlerinde ve üzerlerinde yapılan adli aramada; Roma ve Bizans dönemine ait (1) adet altın, (850) adet bronz olmak üzere toplam (851) adet sikke ele geçirilmiştir.

Olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilmesi ve alınan talimat uyarınca ele geçirilen tarihi eserler muhafaza altına alınmış, olayla iltisaklı (7) şüpheli gözaltına alınmıştır.

Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR