Şule Çet davasında flaş gelişme!
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, üniversite öğrencisi Şule Çet'in ölümüyle ilgili soruşturmayı tamamlayarak hazırladığı iddianameyi mahkemeye gönderdi. İddianamede, iki sanık için "cinayet", "ırza geçme" ve "hürriyeti tahdit" suçlarından ceza istendi.
GÜNDEM , 03 Aralık 2018 Pazartesi, 16:23
Şule Çet davasında flaş gelişme!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 29 Mayıs 2018 tarihinde bir plazanın 20. katından şüpheli bir şekilde düşerek hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Şule Çet'in (23) ölümüyle ilgili soruşturmayı tamamlayarak hazırladığı iddianameyi mahkemeye gönderdi.

İddianamede, öldüğü gün Şule Çet'in yanında olan sanıklar Çağatay A. ve Berk A. için "cinayet", "ırza geçme" ve "hürriyeti tahdit" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 39 yıla kadar cezası hapis cezası istendi.

Olayın ardından Ankara Adli Tıp Kurumu'nun raporunda Çet'in tırnaklarında sanıklara ait doku örnekleri olduğu tespiti yapılmıştı.

Son olarak Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'nın raporunda ise ''intihar mı cinayet mi?''' olduğunun tıbben bilenemediği olayın adli tahkikatla aydınlatılmasının daha uygun olduğu belirtilmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR