Sultan Bursa’ya veda etti
Bursa Müjdat Gezen Sanat Merkezi, ilk mezunlarına verdiği sertifikaların ardından kapılarını kapattı. Türkan Şoray'ın eğitmen olarak aldığı ilk plaket, Sultan'ın sevinç ve hüznü oldu.
MAGAZİN , 13 Haziran 2012 Çarşamba, 11:30
Sultan Bursa’ya veda etti

Usta sanatçı Müjdat Gezen'in büyük hayalleri ile açılan ve eğitmen kadrosunda Uğur Dündar ve Türkan Şoray gibi efsane isimleri barındıran MSM, ilk mezunlarına verdiği sertifikaların ardından kapılarına kilit vurdu. 150 sanat tutkunu öğrencinin mezun olduğu törende sevinç ve hüzün aynı anda yaşanırken Türkan Şoray da bu hüznü yaşayanlar arasındaydı. Yaşanan icra sorunları ve son olarak binanın satışa çıkarılmasıyla MSM'nin Bursa'daki serüveni son bulurken mezun olan öğrencilerin sertifikaları Sultan tarafından verildi.

Sultan'ın gurur gecesi oldu

Türkan Şoray; Müjdat Gezen'den gelen ilk teklifin kendisini biraz tedirgin ettiğini ancak zaman içinde öğrencileriyle oldukça verimli bir süreç geçirdiğini, gençleştiğini ve bilgilerini tazelediğini ifade etti. Bir eğitmen olarak hayatında ilk defa plaket aldığını söyleyen Sultan, yaşamındaki en anlamlı günlerden birinde buruk sevinç yaşamanın üzüntüsünü unutamayacağını, öğrencileriyle ne kadar gurur duysa az olacağını söyledi.

Özgür ACER

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR