Süper Lig'de Alves bombası
Galatasaray'ın uzun süre uğraştığı Alex Telles transferini, Brezilya'ya giderek çözen Taffarel, Dani Alves transferinde de devreye girdi. Tecrübeli antrenör, Brezilyalı futbolcuyla Şampiyonlar Ligi finali sonrasında bir görüşme gerçekleştirecek.
SPOR , 07 Haziran 2015 Pazar, 12:00
Süper Lig'de Alves bombası
Sarı-Kırmızılılar Dani Alves transferi için somut adımlar atmaya başladı.

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun kadrosunda görmeyi çok istediği ve bunu da net bir şekilde dile getirdiği Alves’le, Şampiyonlar Ligi finali sonrası bir görüşme gerçekleşecek. Bu görüşmeyi de bizzat kaleci antrenörü Taffarel yapacak. Galatasaray’ın uzun süre uğraşıp bonservisini almaya çalıştığı Alex Telles’in işini Brezilya’ya giderek bitiren Taffarel, bu kez de Dani Alves’i ikna etmeye uğraşacak. Ancak tecrübeli hocanın işi hiç kolay olmayacak. Çünkü 32 yaşındaki Alves’in peşindeki tek kulüp Galatasaray değil. Manchester United ve PSG, bu transfer için kesenin ağzını açmış durumda.

Galatasaray’ın, Dani Alves’in senelik maliyeti için gözden çıkardığı rakam 3.5 milyon Euro civarında. Oysa ki, Manchester ve PSG, doğal olarak çok daha büyük rakamlar öne sürüyor. Manchester United’ın yıllık 6.5 milyon Euro, PSG’nin ise tam 9 milyon Euro civarında bir bedeli gözden çıkardığı ifade ediliyor. Savunmasında Thiago Silva ve David Luiz gibi Brezilyalı yıldızlar bulunan PSG, bu avantajı  kullanarak Alves’i de kadrosuna katmaya çalışacak.

Dani Alves transferi gerçekleşmezse, Galatasaray’ın belirlediği alternatif isimler de belli. Bir süredir Glen Johnson ve Maxi Pereira hakkında araştırma yapan Sarı-Kırmızılılar, sözleşmeleri biten bu oyuncuların ne kadar imza parası talep ettiğini ve yıllık maliyetlerini öğrenmeye çalışıyor. Eğer Alves’ten olumsuz haber gelirse, Galatasaray’ın, bu iki oyuncudan birini kadrosuna katmasına kesin gözüyle bakılıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR