Süper Lig kalecisini dolandırıcı sandılar!
İnternetten araç satın almaktan son anda vazgeçen polis memuru A.B., ilan sahibine gönderdiği kaparoyu geri istedi. İlan sahibi diye kimliği verilen kişi olan kaleci Korcan Çelikay ve babası kendilerinden para isteyen A.B.'yi dolandırıcı sandı.
GÜNDEM , 14 Haziran 2015 Pazar, 13:50
Süper Lig kalecisini dolandırıcı sandılar!
Çelikay, polise başvurup A.B.'yi yakalatmak için buluşma ayarladı. Bir tarafta sivil polisler bir tarafta A.B.'nin İstanbul'daki buluşmaya gönderdiği polis arkadaşları karşı karşıya geldi, gerçek ortaya çıktı. Şimdi asıl dolandırıcı aranıyor.

Şanlıurfa'da görev yapan polis A.B. (30), internetten bir araç satın almak istedi. İstanbul'da yaşadığını belirten ilan sahibine bin 500 lira kaparo gönderdi. Dört gün sonra da aracı satın almaktan vazgeçti. Ancak telefonla aradığı ilan sahibi ortada yoktu. İlanın kaldırıldığını fark eden polis, dolandırıldığını anladı ve kimlik numarasından iz sürdü. 
 
HAVALEYİ AL, NUMARAYI KAPAT! 

Karşısında Beşiktaş'ın eski kalecisi Korcan Çelikay'ı (28) buldu. Şu an Sivasspor'un kalecisi olan Çelikay ve babasına ulaşan A.B., "Ben polisim. Paramı verin. Yoksa sizden şikayetçi olacağım. Siz beni dolandıramazsınız" dedi. "Biz kimseden para almadık" diyen baba-oğul Çelikay ise A.B.'yi telefon dolandırıcısı sandı.
 
KORCAN DA ONU DOLANDIRICI SANDI

İstanbul Emniyeti'ne başvuran baba "Arayan kişi polis olduğunu belirtti. Kendisini dolandırdığımızı söyledi ve para istedi. Kimseden para almadık ve kimseyi dolandırmadık" dedi. Soruşturma başlatan İstanbul polisi, babadan dolandırıcı ile buluşma ayarlamasını istedi. Polisin isteği üzerine baba, A.B.'yi aradı ve "Mecidiyeköy'de buluşalım, parayı elden vereceğim" dedi. Gelişmelerden habersiz olan A.B., İstanbul'da çalışan ve devresi olan iki polis arkadaşından yardım istedi. Buluşma noktasına giden iki üniformalı polis, sahte polis sanılarak gözaltına alınmak istendi. İki polis "Arkadaşımızın ricası üzerine parayı almaya geldik, parayı verecek kişiyi tanımıyoruz" dedi.
 
KORCAN'IN KİMLİK NUMARASINI KULLANMIŞ

İfadeleri doğrultusunda Şanlıurfa'da teledolandırıcı sanılan A.B.'nin bilgisine başvuruldu ve gerçek ortaya çıktı.İki polis serbest kaldı. Kaparoyu alan ilan sahibinin ise ilanı Korcan Çelikay'ın kimlik numarasını kullanarak verdiği ve Çelikay'ın kimlik numarasına gönderttiği parayı çektikten sonra kaçtığı anlaşıldı. A.B. dolandırıcının yakalanabilmesi için şikayette bulundu. Polis şimdi Korcan Çelikay'ın kimlik numarasını kullanarak internetten sahte satılık araç ilanı veren dolandırıcıyı arıyor. Dolandırıcının, sahte satılık araba ilanlarında rastgele yazdığı kimlik numaralarına anlaşma sağladığı kişilerin posta havalesi ile kaparo göndermelerini sağladığı, ilanlara da yazılan aynı kimlik numarasını kullanarak paraları bankamatiklerden çektiği ortaya çıktı. Dolandırıcının, alıcıların kendisi ile irtibata geçtiği telefon numaralarını her havale sonrasında kapatarak kayıplara karıştığı tespit edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR