''Supercharger ağı Türkiye'ye kadar uzanacak''
Tesla ve Space X şirketlerinin kurucusu Elon Musk, Supercharger ağının Norveç'ten Türkiye'ye kadar uzanacağını açıkladı.
TEKNOLOJİ , 27 Aralık 2018 Perşembe, 19:05
''Supercharger ağı Türkiye'ye kadar uzanacak''

Tesla'nın kurucu ortağı ve CEO'su olan Elon Musk, Twitter üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Bir Tesla kullanıcısı, Twitter üzerinden Musk'a otomobili ile daha fazla gezmek istediğini fakat şarj istasyonu bulunmadığından bazı bölgelerde uzun yola çıkamadığını belirtti. Musk bunu ardından Avrupa'daki Tesla kullanıcıları için sevindirici bir haber verdi.

Musk, İrlanda'nın bazı bölgelerinin Supercharger'a ihtiyacı olduğu tweet'ine yanıt olarak, "Supercharger ağı gelecek yıl Avrupa'nın %100'ünü kaplayacak şekilde genişleyecek. İrlanda'dan Kiev'e, Norveç'ten Türkiye'ye" ifadelerini kullandı.

Tesla Model 3'ün Avrupa versiyonunun Kombine Şarj Sistemi (CCS) hızlı şarj uyumlu portlarla donatılacağını açıklamıştı. Daha önce Türkiye'deki yatırımlarını dondurduğunu açıklayan şirket, Avrupa'daki Tesla sahiplerine Model 3 gelmeden önce kıtadaki mevcut Süper Şarj Cihazlarını CCS sistemiyle yükselteceğini de söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR