Sürünerek kapıyı açan anne ailesini ölümden kurtardı
Konya’da sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 4 kişilik aile, yerden kalkamayan annenin sürünerek kapıyı açması sonucu komşuları tarafından kurtarıldı.
GÜNDEM , 08 Aralık 2013 Pazar, 10:30
Sürünerek kapıyı açan anne ailesini ölümden kurtardı

Olay, saat 07.00 sıralarında merkez Meram ilçesi Turgut Reis Mahallesi Aşçı Hasan Başı Caddesi’nde bulunan bir evde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, akşam çocuklarını uyutan anne Şerife Ş. (32) yatmadan önce sobayı söndürdü. Sabah kalkmaya çalışırken midesi bulanan anne Şerife Ş, eşi Mehmet Ş’yi (35) uyandırdıktan sonra çocukları T.S. (11) ve O.Ş’nin (7) yanına gitti.

Çocuklarının yanında daha da fenalaşan anne telefonla komşularını arayarak yardım istedi. Eve yardım etmek için gelen komşularının içeriye girememesi üzerine yerde yatan anne sürünerek kapıyı açtı. İçeriye giren komşuları evi havalandırdıktan sonra sağlık ekiplerinin arayarak haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından karbonmonoksit gazından zehirlendiği anlaşılan aile ambulanslarla Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Ailenin sağlık durumun iyi olduğu öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR