Survivor Yasin kimdir? Survivor Yasin kaç yaşında?
Survivor Yasin Obuz kimdir? Sorusu bu gece merak edilen isimler arasında. Survivor 2020'nin sevilen isimlerinde olan Yasin Obuz, yarışmada son dörde kalmayı başarmıştı. Survivor Yasin kimdir? Yasin Obuz kimdir, kaç yaşında? İşte merak edilenler...
MAGAZİN , 13 Temmuz 2020 Pazartesi, 23:53
Survivor Yasin kimdir?  Survivor Yasin kaç yaşında?

SURVIVOR YASİN OBUZ KİMDİR?

Survivor Yasin kimdir? Diyarbakır'da dünyaya gelen Yasin Obuz, 21 Kasım 1988 doğumlu. Küçük yaşlardan bu yana spora ilgisi hiç bitmemiş bir isim olan Yasin, 1998 yılında ilk spor lisansını çıkarttı. Özellikle futbola ilgisi ile bilinen yarışmacının 2 yıl kadar jimnastik yaptığı da biliniyor.

Yasin Obuz, Ankara Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Bölümü mezunu. Üniversite yıllarında fitness, futbol, yüzme gibi spor branşlarıyla uğraştı. Okulun son dönemlerinde ise yemek yapmaya başladı. Bu konuda eğitimlere de katılan Yasin Obuz, aşçılık alanında git gide uzmanlaşmaya başladı.

Mutfak konusunda kendini geliştirmek için 20 kadar ülkeye seyahat eden Obuz, gittiği yerlerde farklı yemek kültürleriyle tanıştı ve hatırı sayılır bir tecrübe kazandı.

Yemek üzerine küçük çaplı bir işletmesi bulunan Yasin Obuz, TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef Türkiye adlı yemek yarışmasına katıldı ve kendine özgü tavırları ile sosyal medyada birçok kişi tarafından konuşulan isim haline geldi.

YASİN'İN SURVIVOR 2020'DEKİ BAŞARI ORANI

Survivor Yasin, genel performans tablosunda yüzde 46 başarı ile 4. sırada yer alıyor. Survivor Yasin, sezon başından beri oynadığı 424 oyunda 196'sını kazanmayı başardı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR